Co to jest sesja wizerunkowa?

Co-to-jest-sesja-wizerunkowa

Sesja wizerunkowa to sesja zdjęciowa, która prezentuje komplementującą opowieść wizualną dotyczącą osoby, marki lub organizacji. Celem sesji wizerunkowej jest wzbudzenie zaufania poprzez przedstawienie autentycznego wizerunku fotografowanej osoby lub marki.

Celem sesji wizerunkowej jest stworzenie obrazów, które odzwierciedlają misję i wartości marki. Zdjęcia powinny być pochlebne i sprawiać, że ludzie będą chcieli współpracować z przedstawioną na nich marką osobistą lub organizacją – czy to kupując od niej produkty, czy też zatrudniając ją do realizacji usług.

Sesja wizerunkowa to sesja prezentacji marki osobistej, która odbywa się w studio, w plenerze lub w lokalizacji klienta. Zdjęcia mają wzbudzić w fotografowanej osobie zaufanie do marki lub firmy i zachęcić do współpracy lub zakupu usługi lub produktu.

Na co zwrócić uwagę podczas realizacji sesji wizerunkowej?

Fotografując czyjąś markę osobistą, warto uzgodnić wszystkie kluczowe elementy wizerunku fotografowanej osoby.

1. Włączenie branżowych gadżetów – Jest to ważne, ponieważ pokazuje, że jesteś profesjonalistą, który wie co robi.

2. Uwzględnienie otoczenia osoby fotografowanej – To może uczynić lub zepsuć Twój wizerunek, więc upewnij się, że przyjrzysz się, jaki rodzaj tła będzie najlepiej pasował do Twojego obiektu.

3. Dopasowanie stylizacji – Chcemy, aby ta sesja była spójna, więc upewnij się, że wszystkie zdjęcia pasują do siebie pod względem stylu i nastroju.

4. Dopasowanie oświetlenia – Oświetlenie może zmienić to, jak się z czymś czujesz, więc upewnij się, że wszystkie zdjęcia są oświetlone naturalnym światłem, a nie sztucznymi źródłami światła, takimi jak lampy czy latarki (chyba, że są one częścią Twojej marki).

5. Fotograficzna historia – Tylko dlatego, że robisz sesję wizerunkową, nie oznacza, że musi być nudna! Opowiedz historię poprzez swoje zdjęcia, włączając różne kąty i perspektywy do każdego ujęcia

Co daje sesja wizerunkowa ?

Niezależnie od tego, czy jesteś muzykiem, projektantem, tancerzem czy mistrzem kuchni, fotografia wizerunkowa jest doskonałym sposobem na wyróżnienie się z tłumu i zbudowanie uznania dla swojej marki osobistej.

Na przykład, jeśli jesteś muzykiem, nie wystarczy tylko umiejętność gry na instrumencie. Twoja publiczność chce zobaczyć kim jesteś i co sprawia, że Twoja muzyka jest tak wspaniała. Sesja wizerunkowa może im w tym pomóc, dając im możliwość połączenia się z tym, kim jesteś jako osoba i co sprawia, że Twoja muzyka jest tak wspaniała.

Jeśli jesteś projektantem lub przedsiębiorcą mody, fotografia wizerunkowa może pomóc pokazać swoją linię ubrań w sposób, który mówi o tym, kim jesteś jako projektant i co sprawia, że twoje ubrania są tak wyjątkowe.

Jeśli jesteś tancerzem lub choreografem, sesja wizerunkowa może dać widzom wgląd w to, ile pracy idzie w to, aby każdy ruch taneczny wyglądał bez wysiłku na scenie.

Co jest potrzebne do do udanej sesji wizerunkowej?

Udana sesja wizerunkowa potrzebuje przede wszystkim sensownego przygotowania. Im więcej czasu poświęcicie na domówienie wszelkich szczegółów przed sesją, tym lepsze będą efekty i sprawniejsza realizacja zdjęć. Dobra sesja wizerunkowa potrzebuje też odpowiedniej, dopasowanej do wizerunku lokacji lub studia fotograficznego. Tak samo, jak restauracje, czy apartamenty, studio fotograficzne Warszawa, można wynająć na godziny lub dni wraz z całym dostępnym wyposażeniem i asystą oświetleniową.

Poznaj windsurfing od podstaw!

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*