Gdzie i jaki samochód wynająć – kilka porad dotyczących wypożyczalni aut

Przechwytywanie

Aby uzyskać najlepszą ofertę na wynajem długoterminowy samochodu, zarezerwuj z wyprzedzeniem z domu. Jeśli zdecydujesz się wynająć samochód podczas pobytu w dowolnym miejscu, zadzwoń do lokalnej agencji wynajmu samochodów lub zarezerwuj poprzez strony takie jak https://ckcorp.auto.pl/ .

Musisz zdecydować:

  • od kogo wynająć,
  • jaki samochód wybrać,
  • gdzie go odebrać i oddać.

Która wypożyczalnia?

Większość z nas rozpoczyna wyszukiwanie na stronie rezerwacji podróży. Oczywiście, jeśli masz w domu ulubioną wypożyczalnię samochodów, rozważ skorzystanie z tej samej firmy w innym miejscu – jeśli jest dostępna.

Robiąc zakupy, nie przestawaj porównywać cen ofertowych. Będziesz chciał ustalić, która oferta firmy obejmuje najlepszą kombinację stawek (w tym wszystkich opłat i ewentualnych dodatków), usług oraz lokalizacji odbioru / odbioru (z możliwymi godzinami pracy biura) na podróż.

Na ogół zalecane jest pójście z większą firmą, z szerszym wyborem miejsc odbioru i odbioru. Większość dużych agencji wynajmu ma biura w całej Europie. W przypadku tych firm, jeśli wpadniesz w kłopoty z samochodem, samochód zastępczy będzie prawdopodobnie pod ręką.

Warto również rozważyć konsolidatorów. Firmy te porównują stawki różnych firm (w tym wielu znanych firm), znajdują najlepszą ofertę i – ponieważ są hurtownikami – przekazują ci oszczędności. Płacisz konsolidatorowi, a oni wydają ci kupon na odbiór samochodu w Europie. Szukaj tej strony, która może mieć lepsze oferty (i większy wybór) niż inne.

serwis samochodowyW przypadku pośrednika jako konsolidatora szczególnie ważne jest, aby wcześniej zapytać o opłaty dodatkowe i ograniczenia, w przeciwnym razie możesz nie nauczyć się tych krytycznych informacji, dopóki nie odbierzesz samochodu. Jeśli pojawi się jakikolwiek spór, gdy pojawisz się w biurze wynajmu, zadzwoń do konsolidatora, aby spróbować rozwiązać problem (konsolidator powinien podać bezpłatny numer, który działa w twoim kraju wynajmu). Po podpisaniu umowy z dostawcą konsolidator (lub ktokolwiek inny) ma trudności z cofnięciem tego, na co wyraziłeś zgodę. Jeśli masz problem z agencją wynajmu, konsolidator może nie być w stanie interweniować w sposób zadowalający Cię, ale przynajmniej będziesz mieć kogoś do pomocy.

Bez względu na to, przez kogo wypożyczasz, pamiętaj o wszystkich dokumentach (w tym liście kontrolnej używanej przez firmę do sprawdzania stanu samochodu po oddaniu) przez kilka miesięcy po okresie wynajmu, na wypadek sporu dotyczącego fakturowania.

Wybór samochodu

Spodziewaj się pewnych różnic między typowym wynajętym samochodem a tym, co prawdopodobnie uzyskasz w innym miejscu Europie, gdzie samochody średniej wielkości mają mniej miejsca dla pasażerów, nie ma dużej przestrzeni bagażowej, a manualne skrzynie biegów są normą. Zwykle opcja ze skrzynią automatyczną jest droższa (zwykle o około 50 procent wyższa) i może być dostępna tylko po przejściu na większy, droższy samochód. Lepszy wybór znajdziesz w dużych miastach i na lotniskach, gdzie warto się udać jeśli jest to coś na czym Ci zależy.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*