Pendrive reklamowy i inne oryginalne pomysły na targi biznesowe

usb-5170184_960_720

Uczestnicy konferencji są często zalewani nowymi i innowacyjnymi pomysłami prelegentów i sesji grupowych. Nie wspominając już o napadzie gadżetów i prezentów, które napadają na nich podczas przemieszczania się po hali targowej.

Możesz tchnąć nowe życie w kampanię promocyjną na targach, postępując zgodnie z tymi wskazówkami i sprytnymi posunięciami firm. Więcej inspiracji da Ci Agencja Reklamowa Printmar, warto sprawdzić.

Jakie są zatem sekrety wyróżniania się z tłumu sprytnych tagów, odważnych koszulek i markowych zabawek?

Daj ludziom coś, czego chcą!

Choć wydaje się to oczywiste, wiele firm padło ofiarą pułapki „ja”. Zamiast myśleć jak klient, firmy wpadają w sprytne pomysły. Tak więc, choć wyróżniający się komunikat na sprytnym kubku do kawy może wydawać się genialnym pomysłem, Twoi docelowi klienci mogą już mieć 20 kubków w swoich szafkach….

Chociaż produkt musi być czymś, czego chcą klienci, musi także wyróżniać się z tłumu. Zobacz doświadczenie z punktu widzenia uczestnika. Gdy ktoś mija morze stoisk targowych, co sprawi, że zatrzyma się i zatrzyma przy stole? Opakowanie? Przyciągająca wzrok torba na prezenty? Sam produkt?

Wykorzystaj swoje pieniądze

Co należy zrobić, jeśli nie masz dużego budżetu na produkty promocyjne? To niekoniecznie musi oznaczać koniec gry dla Twojej firmy lub że jesteś skazany na rozdawanie tanich pierdółek. Zainwestuj w wysokiej jakości t-shirt firmowy i niech członkowie zespołu noszą koszulkę przez cały dzień. Wchodząc i wychodząc z sesji oraz wchodząc w interakcje z uczestnikami targów w ciągu dnia, Twoja firma również zyskuje na popularności. To jest jak chodzący billboard – tanio. Proste, innowacyjne pomysły sprawią, że Twój mały budżet będzie lepiej wykorzystany niż inwestowanie w tanie produkty, których nikt nigdy nie zabierze do domu ani nie zapamięta.

Zastanów się nad aktywami cyfrowymi

Oprócz torebek rozdawanych na targach i konferencjach firmy muszą konkurować z prezentami na stoiskach. To dużo „hałasu” do przebicia. Zastanów się nad przejściem na technologię cyfrową i rozdaniem niestandardowego pendrive z logo z dostępem do aplikacji, plików do pobrania i grafiki.

Wyróżnij się „zielonym” zabezpieczeniem

Długoletnia skarga na prezenty targowe brzmi że jest to marnotrawstwo. Twoja firma może działać wbrew tej kulturze, oferując „zielone” opcje. Twoje stoisko może zyskać duży ruch, organizując konkurs i pozwalając uczestnikom głosować na najlepszą organizację charytatywną, na którą przekażesz fundusze. Tylko upewnij się, że opcje charytatywne mają sens dla Twojej marki. Możesz również rozważyć wybór ekologicznych produktów promocyjnych wykonanych z drewna, bambusa lub makulatury.

Pozwól sobie na kreatywność

Wyróżnij się na tle innych stoisk targowych – daj uczestnikom okazję do dobrej zabawy podczas zbierania krytycznych informacji, które chcesz im przekazać. Wymyśl nazwę kampanii i daj potencjalnym klientom podpowiedzi odnośnie do lokalizacji podczas targów, gdzie muszą się udać, aby odebrać nagrodę.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*