Testy różnego rodzaju a dobry wybór kariery

Przechwytywanie

Jeśli oceniasz swój zestaw umiejętności i próbujesz dowiedzieć się, na jakim stanowisku chcesz się wyróżnić, istnieje wiele testów osobowości zawodowej, które mogą wskazać nową ścieżkę – strona https://hr24.com.pl/ jest dobrym ich źródłem. Są to testy osobowości i testy psychologiczne które biorą pod uwagę rodzaj osoby, którą oceniasz, oceniając mocne i słabe strony oraz pasje, zadając ci mnóstwo pytań, które pomogą ci zdecydować, która praca jest dla Ciebie odpowiednia.

Testy osobowości w pracy – dlaczego warto je przejść?

Testy osobowości zawodowej, zwane również testami oceny kariery zawodowej, mogą wywoływać refleksje. Nawet jeśli uważasz, że wiesz, co chcesz zrobić ze swoją karierą, test osobowości lub testy psychologiczne w pracy mogą wykazać pewne luki w wiedzy lub obszarze, w którym możesz skorzystać z dodatkowego szkolenia. Ponadto przystąpienie do testu oceny osobowości może zapewnić dodatkowy wgląd w inne dziedziny, które mogą być interesujące, w oparciu o :

  • talent,
  • umiejętności,
  • indywidualne cechy.

Jeśli więc szukasz wskazówek, co dalej, rozważ wykonanie jednego z takich testów:

  • Testy osobowości.
  • Testy umiejętności.
  • Testy zawodowe.
  • Testy inteligencji.

Testy osobowości

Testy psychologiczne i osobowości analizują twoje osobiste cechy, mocne i słabe strony. Na przykład, czy lubisz realizować zamówienia, czy jesteś bardziej proaktywny i liderem? Odpowiedzi udzielone na tego rodzaju pytania mogą pomóc ocenić idealny styl pracy, skierować Cię do wymarzonego koncertu i pomóc w samoocenie, w jaki sposób otrzymujesz informacje, podejmujesz decyzje i inne ważne cechy w miejscu pracy. Na podstawie swojej osobowości, preferencji i wzorców odkryjesz rodzaje zawodów, do których jesteś najbardziej odpowiedni.

Jeden z ciekawszych testów to ten, który opiera się na koncepcji postawionej przez psychiatrę Carla Junga, a podstawową ideą jest to, że ludzie doświadczają świata za pomocą czterech głównych kategorii psychologicznych: czucia, odczuwania, myślenia i intuicji. Jedna z tych kategorii jest jednak zazwyczaj dominująca. Po przystąpieniu do testu zrozumiesz, gdzie należysz do jednego z 16 różnych typów osobowości.

Testy umiejętności

Testy umiejętności dają poczucie, jak dobrze jesteś zdolny do wykonywania określonych zadań – lub jakie jest prawdopodobieństwo, że nauczysz się umiejętności. Pracodawcy często używają ich dla osób szukających pracy, ale możesz znaleźć coś online, aby dać ci pojęcie, na przykład, czy masz naturalną zdolność do sprzedaży nieruchomości lub pracy w księgowości.

Ten rodzaj testu jest popularnym testem umiejętności, szczególnie wśród studentów. Po przystąpieniu do testu otrzymasz spersonalizowany raport zawierający listę twoich największych talentów oraz sugestie dotyczące rodzajów kariery, którą powinieneś podjąć. Warto rozejrzeć się w sieci za takim testem, aby lepiej poznać swoje umiejętności i nimi motywować dalsze kroki swojej kariery.

[tb]

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*