Rola opakowań w marketingu

parcel-2484036_640 (1)

Każdy właściciel firmy, który zajmuje się sprzedażą różnego rodzaju produktów doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że ważny jest nie tylko sam towar, ale również jego opakowanie. To właśnie ono kojarzy się z marką i jej identyfikacją wizualną, zapada w pamięć odbiorców i jest wybierane spośród innych opakowanych towarów konkurencyjnych firm. O opakowania warto wiec dbać na takim samym poziomie, jak o jakość sprzedawanych produktów

Dobre opakowanie ma ogromne znaczenie dla budowania wizerunku marki i popularności produktów. Przyciąga ono bowiem spojrzenia, pozwala odróżnić produkty od konkurencyjnych marek, a także pozytywnie się kojarzy. Warto o tym pamiętać, jeśli chcemy z dnia na dzień wprowadzić inne, nowe opakowania dla naszych produktów. Bardzo często zmiana opakowania sprawia, że produkt dotychczas kupowany w dużych ilościach będzie mniej popularny. Bo nowe opakowanie nie będzie się klientom kojarzyć z ulubionym produktem, a co za tym idzie – na sklepowych półkach mogą je po prostu pomijać.

Opakowania w sprzedaży internetowej

Opakowania mają również ogromne znaczenie w przypadku właścicieli internetowych biznesów, zwłaszcza sklepów online. Dobre opakowanie jest niezbędne, żeby bezpiecznie i sprawnie wysłać towar do klienta. Nie może być on zapakowany w sposób przypadkowy lub niedbały. Trzeba również pamiętać, że właściwe zapakowanie produktu jest niezwykle istotne dla firm kurierskich. W razie uszkodzenia czy zniszczenia towaru w trakcie transportu, firma kurierska nie weźmie odpowiedzialności, jeśli przesyłka była niewłaściwie zapakowana. Bywa też i tak, że kurier wcale nie odbierze paczki od nadawcy, jeśli nie będzie ona spełniała wszelkich formalnych wymogów. Warto więc zadbać o dobrej jakości ,kartony do paczkomatów które pozwolą bezpiecznie i prawidłowo zapakować każdy towar. Nie zapominajmy również o dobraniu odpowiednich wypełnień – czasem produkt ma niestandardowe wymiary i w kartonie pozostaje sporo wolnej przestrzeni. Warto ją czymś wypełnić, aby towar w trakcie transportu nie przemieszczał się w kartonie.

Pudełka dopasowane do produktu

Doskonałym rozwiązaniem dla właścicieli sklepów internetowych są pudełka fasonowe dostępne w różnych kształtach i rozmiarach. Ten rodzaj opakowań świetnie się sprawdza, jeśli sklep sprzedaje produkty o określonych kształtach i wymiarach i chce dopasować opakowanie idealnie dopasowane pod względem wszystkich parametrów. Warto zainwestować w takie rozwiązanie, dzięki czemu możemy zminimalizować koszty wysyłki. Nie musimy bowiem pakować towaru w duże kartony, skoro można go bez problemu przetransportować w niewielkim pudełku. Aby mieć pewność, że wysyłka będzie odbywała się szybko i sprawnie, warto opakowania kartonowe i pudełka kupować w ilościach hurtowych od sprawdzonego dostawcy, który gwarantuje jakość i solidność swoich opakowań. Kiepskiej jakości opakowania mogą bowiem powodować sporo problemów z transportem i reklamacji ze strony klientów, co z pewnością nie przysporzy sklepowi dobrej sławy w branży internetowej sprzedaży.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*