Rodzinny weeeknd: jak i gdzie go spędzić?

affection-1866868_960_720

Nie wiesz, co zrobić ze swoimi dziećmi w weekendy? Nie martw się. Wybraliśmy kilka zajęć, które rodzice powinni robić z dziećmi w weekendy, kiedy są wolni od zwykłych zobowiązań! Wspólne zajęcia w weekendy są niedrogie i czasami bezpłatne, w zależności od preferencji rodziców i dzieci, ale główne wydatki mogą być związane z jedzeniem za każdym razem, gdy planujesz zjeść lub zapłacić bilety na występy na żywo.

Decydując, co robić w weekendy, należy trzymać się kilku wskazówek i o nich w poniższym artykule.

Czasami jako rodzice musimy pozwolić dzieciom rozmawiać, bawić się z innymi ludźmi, a nie tylko z nami. W ten sposób dzieci mogą nauczyć się zdrowych sposobów interakcji, reagowania i radzenia sobie ze wszystkimi typami ludzi. Na przykład: pozwól mu bawić się z innymi dziećmi.

Powrót do natury i zabawy

Oczywiście oglądanie zdjęć ciekawych miejsc i wydarzeń jest fajne, ale dzieci także powinny cieszyć się i doceniać to, co dała nam natura matki bezpośrednio. Zabieraj je na wspólny spacer, piknik czy wycieczki na łono natury.

Działania edukacyjne

Rodzic powinien również przyjrzeć się czynnościom, z których dzieci mogą wiele zyskać. Na przykład, ucząc dzieci podczas zabawy, zwiększasz ich kreatywność i przywództwo.

Poniżej znajdują się działania, które rodzice powinni robić w weekendy ze swoimi dziećmi.

1. Odwiedź przyjaciół i krewnych

Kiedy spotykasz się z przyjaciółmi lub krewnymi, zawsze spotykasz się na lunchu lub kolacji. Najlepiej jest spotkać się z przyjaciółmi, którzy mają dzieci i są w tej samej grupie wiekowej, co dzieci, aby mogli bawić się z dziećmi twojego przyjaciela, co da rodzicom czas na wymianę notatek i nadrobienie zaległości w najnowszych plotkach w mieście lub w kraju. Jeśli będziecie mieć szczęście do czasu i miejsca uda się wam wspólnie „załapać” na jakieś wyjątkowe wydarzenie, takie jak na przykład wianki w Krakowie.

2.Park lub plac zabaw i zakupy

Park i plac zabaw to dobra aktywność, gdy nie masz pojęcia co innego można zrobić. Możesz po prostu wpaść do parku lub placu zabaw w okolicy. Zabawne może być także oglądanie dzieci biegających lub jeżdżących na rowerze. Doskonały sposób, aby zejść z kanapy. Zakupy znane jako najbardziej ulubione zajęcia dla mamy i dzieci też są lepszym pomysłem niż gapienie się w telewizor – zawsze dobrze jest wyposażyć się nowe ubrania lub książki, prawda?

3. Wycieczki w siną dal!

Dzieci lubią to, ponieważ mogą odkrywać nowe, niezbadane miejsca. A rodzice przy okazji mogą polować na popularne potrawy z danego miasta. Całą rodzina wspólnie uczy się więc historii miasta i tego, jak ludzie żyją na tym terenie – jest to niczym taka specyficzna lekcja geografii na żywo. Ale pamiętaj, że w odróżnieniu od spacerów po okolicy – czyli w przypadku wycieczek samochodowych nie możesz po prostu spakować swoich toreb i wyjechać, ponieważ taka rodzinna wycieczka zwykle wymaga wcześniejszego przygotowania np. przeprowadzenia badań na temat wybranergp miejscach do odwiedzenia i jedzenia, które można tam znaleźć. Ale warto!

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*