Stoły robocze do warsztatu – różnice są istotne

industry-3106410_640

Odpowiednia przestrzeń robocza zapewni nam szybkie i odpowiednie realizacje różnego rodzaju prac monterskich naprawczych czy wytwórczych. Odpowiednia szerokość blatu i poręczne uchwyty znacznie ułatwiają prace w warsztacie. Na które więc stoły robocze do warsztatu warto postawić?

Stoły robocze do warsztatu w zależności od wymiarów i wysokości

Wybierając wyposażenie warsztatu, w pierwszej kolejności patrzymy na wybór odpowiedniego stołu. Stoły do warsztatu posiadają wiele różnych funkcji, lecz niezależnie od tego jak dużo możemy w nich schować musimy znać dokładne wymiary, które wystarczą nam do pracy i nie zagracą przestrzeni warsztatu. W momencie, gdy wykorzystujemy wiele elektronarzędzi i urządzeń, warto zaopatrzyć się w długi stabilny stół, mogący udźwignąć ciężar powyżej 200 kg, a szerokość będzie większa niż 60 cm. Wysokość stołu również ma ogromne znaczenie i wpływ na wygodę naszej pracy. Stoły robocze do warsztatu powinny dokładnie dopasowywać się do naszego wzrostu i zasięgu ramion, dlatego należy zrobić dokładne pomiary przestrzeni jaką ma zajmować stół, bądź udać się do sklepu osobiście.

Jakie wyróżniamy stoły robocze do warsztatu?

Wyposażenie warsztatu zaczyna się od stołu roboczego, jednak jest wiele różnych zawodów preferujących inny rodzaj stołu i tak samo dużo firm specjalizujących się w ich sprzedaży. Jakie więc wyróżniamy stoły i do jakich zadań sprawdzą się najlepiej? Przede wszystkim stoły robocze do warsztatu musimy podzielić na typ i rodzaj materiału.

W pierwszej kategorii wyróżniamy stoły warsztatowe zaciskowe, składane, z imadłem, stolarskie i wielomodułowe. Stół zaciskowy charakteryzuje się tym, że posiada specjalny mechanizm zaciskowy składający się z uchwytów i szczęk. Mechanizm ten idealnie sprawdza się do przytrzymania i obróbki różnego rodzaju produktu. Dodatkowym atutem tego stołu jest regulowanie blatu. Można nie tylko zmienić jego wysokość, ale także ustawić blat pod kątem co bardzo ułatwi precyzyjną pracę. Stół warsztatowy składany do swoich zalet zalicza ruchomą podstawę, a w niektórych modelach nawet blat. Jak sama nazwa wskazuje, taki stół można łatwo i szybko złożyć oraz przenieść w inne miejsce ze względu na jego lekkość. Niestety tego typu stół jest na tyle mały, że sprawdza się jedynie w przydomowych warsztatach. Kolejnym rodzajem stołu, jest stół z imadłem wykorzystywany głównie w zakładach ślusarskich lub jubilerskich. Imadło stabilizuje trzymanie różnych nawet drobnych elementów, a ze względu na jego dużą wagę, stoły tego typu są stabilne i wytrzymałe. Nie możemy także zapomnieć o profesjonalnym stole stolarskim, który zaliczany jest to jednego z największych stołów i szerokim nieraz ruchomym blacie i wieloma szufladami. Do ostatniego rodzaju należy stół modułowy, który charakteryzuje się wieloma półkami, szufladami, schowkami, a system modułowy pozwala na zamianę miejsc poszczególnych modułów.

Niezbędne wyposażenie do warsztatu znajdziesz w naszej firmie

Szukając dobrego wyposażenia do naszego warsztatu musi zwrócić uwagę na wysoka jakość produktów, wytrzymałość, funkcjonalność i stosowną cenę. Takie warunki może nam zapewnić firma UMSTAHL Sp. z o.o., a wchodząc na ich stronę stolywarsztatowe.co.pl znajdziemy wiele różnych rozwiązań meblarskich do każdego warsztatu.

 

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*