Bezpieczeństwo w Twojej firmie – co musi posiadać atest PZH?

studio-republic-fotKKqWNMQ4-unsplash

Każdy właściciel firmy musi dbać nie tylko o własny zysk i o to, aby przedsiębiorstwo jak najlepiej prosperowało. Bardzo ważne jest również zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom oraz przybywającym do firmy klientom. Zwracajmy więc uwagę na jakość wykończenia i wyposażenia wnętrza, mebli i dodatków, gdyż jest ona ogromnym wyznacznikiem ich bezpieczeństwa. Co więcej, dobrze jest również sprawdzać, czy elementy wykorzystywane w firmie posiadają niezbędne atesty i certyfikaty, wydawane przez renomowane jednostki certyfikujące.

Atest PZH jest jednym z certyfikatów, które są dla konsumenta informacją na temat bezpieczeństwa danego produktu. Dla firmy, która wytwarza konkretne towary, posiadanie atestu PZH jest czymś, co zwiększa renomę i dobry wizerunek marki. Użytkownicy mogą natomiast mieć pewność, że korzystają z produktów wielokrotnie sprawdzonych, przebadanych i po prostu bezpiecznych. Wystarczy jedno spojrzenie na opakowanie czy informację o produkcie, aby się upewnić, że jest on najwyższej jakości.

Atesty w wielu odsłonach

Lista produktów i wyrobów, które mogą mieć atest PZH jest naprawdę długa. Są to między innymi powłoki do urządzeń uzdatniających czy magazynujących wodę pitną, armatura wyposażenia sanitarnego w domach mieszkalnych, budynkach biurowych i użyteczności publicznej, filtry służące do oczyszczania wody wodociągowej, materiały budowlane i wykończeniowe, żywice syntetyczne, kleje, kruszywa naturalne i wiele innych. Już w trakcie wybierania konkretnych produktów w sklepie czy składzie budowlanym warto zwracać uwagę na ich dokładny opis oraz na to, jakie posiadają certyfikaty czy atesty. Obecność atestu PZH daje konsumentom pewność, że mają do czynienia z produktem, który nie jest nieznany czy pochodzi od niesprawdzonego producenta. Choć produkty z atestem mogą kosztować więcej niż ich odpowiedniki w wersji tańszej i bez żadnych certyfikatów, w tej kwestii zdecydowanie lepiej zwracać uwagę na jakość i bezpieczeństwo.

Urządzenia mające kontakt z wodą

Duży nacisk na posiadanie atestów, certyfikatów i wielu badań kładzie się w przypadku urządzeń mających kontakt z żywnością oraz w wodą pitną. Sprawdzone zbiorniki rezerwowe wody pitnej powinny mieć więc wszystkie atesty, gdyż służą przede wszystkim do zaspokojenia potrzeb socjalno-bytowych w sytuacji, gdy pojawi się awaria w sieci wodociągowej. Woda ze zbiorników jest więc wykorzystywana także do picia oraz spożywania posiłków – musi być czysta, bezpieczna, wolna od jakichkolwiek szkodliwych substancji. Dlatego też zbiorniki, w których jest ona przechowywana, muszą być właściwie wykonane, być pokryte specjalnymi powłokami, które nie wchodzą w reakcję z wodą, nie niszczą się i nie kruszą pod wpływem wysokich i niskich temperatur, zapewniają stuprocentowe bezpieczeństwo i jakość znajdującej się w zbiornikach wody.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*