Pomysł na biznes: prywatny gabinet rehabilitacyjny

Outpatient-Therapy_750x250

Powstające gabinety rehabilitacyjne są nie tylko pomysłem na własny biznes, ale również są odpowiedzią na potrzeby związane z poprawą zdrowia poprzez rehabilitację. Decydując się na własny gabinet rehabilitacyjny warto posiadać kwalifikacje fizjoterapeuty lub nawiązać współpracę z wykwalifikowanym rehabilitantem, zaś resztę formalności można załatwić po kolei. Sprawdźmy więc, jak wygląda otwarcie własnego gabinetu rehabilitacyjnego.

Od czego zacząć?

Jak już wspomniano, na początku należy postawić na wymagane kwalifikacje fizjoterapeuty- jeśli chcemy samodzielnie pracować, to powinniśmy sami posiadać tytuł magistra w tej dziedzinie. Można również zdać się na współpracownika, który będzie posiadał takie kwalifikacje. Kolejnym ważnym elementem podczas zakładania własnego gabinetu rehabilitacyjnego jest określenie lokalizacji. Ważny jest wybór miasta, jego wielkości, co także ma wpływ na ilość pacjentów, a także pomocnym okaże się sprawdzenie przyszłej konkurencji w miejscu, w którym będzie działał nasz gabinet.

Określenie takich informacji pomoże nam określenie ilości pacjentów, na których można liczyć, a także podpatrzenie rodzajów zabiegów u konkurencyjnych zabiegów, tym samym wskazując nam, na jakie rodzaje zabiegów powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę. Dokonując formalności należy również postarać się o refundację na część zabiegów z NFZ, dzięki czemu część zabiegów będzie dostępna dla pacjentów także nieodpłatnie. Mówiąc o refundacji należy pamiętać, że mogą się o nią ubiegać jedynie gabinety wpisane do Rejestru Placówek Medycznych.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Wybierając lokalizację własnego gabinetu rehabilitacji należy również wziąć pod uwagę mniejsze miasta. Może się bowiem okazać, że w mniejszym mieście istnieje mniejsza konkurencja, a nawet, że w mieście w ogóle brakuje gabinetu fizjoterapeuty, a ludzie wymagający zabiegów wolą iść do gabinetu znajdującego się niedaleko, niż dojeżdżając do gabinetu znajdującego się w innym mieście. Mówiąc o działalności w mniejszym mieście należy także pamiętać o mniejszych kosztach związanych chociażby z wynajmem lokalu niezbędnego do rozpoczęcia przyjmowania pacjentów. Otwierając własny gabinet rehabilitacyjny warto jest postawić na specjalizację.

Chociaż wydawać się może, że określenie specjalizacji oferowanych zabiegów może zawężać ilość pacjentów, to w dłuższej perspektywie jest to wygodniejsza opcja zarówno dla pacjentów, jak i dla samego fizjoterapeuty. Rozpoczynając własną działalność nie można zapomnieć o reklamie- najważniejsze, to nie zapomnieć o tej w sieci, ale również o ulotkach w przychodniach czy szpitalach, gdzie pojawia się spora ilość pacjentów. Dobry gabinet rehabilitacyjny to dobre wyposażenie. Rozpoczynając działalność w dziedzinie rehabilitacji można postawić na używany sprzęt, jednak ważne, aby był on dobrej jakości i posiadał przeznaczenie zgodne z pracą gabinetu. To wszystko sprawi, że nasz nowo otwarty gabinet zyska na renomie.

Informacji potrzebnych do opracowania artykułu dostarczył nam portal www.c7med.pl

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*