W jaki sposób przygotować skórę do tatuażu? Kilka praktycznych wskazówek

amplitude-magazin-B9xBxClDgBQ-unsplash

Na wykonanie tatuażu decyduje się wiele osób, które w takim zdobieniu skóry widzą coś bardzo efektownego i symbolicznego. Nowoczesne tatuaże są wyjątkowo piękne i często są prawdziwymi dziełami sztuki. Aby tatuaż był bezproblemowo wykonany i dobrze się goił, warto odpowiednio się do niego przygotować.

Przygotowania do tatuażu dobrze jest rozpocząć z wyprzedzeniem. Na co najmniej tydzień przed planowanym zabiegiem należy zacząć bardzo intensywnie nawilżać skórę, szczególnie w miejscu planowanego tatuażu. Im lepiej będzie ona nawilżona, tym łatwiej będzie przeprowadzić zabieg, a przy tym przyspieszymy procesy regeneracji naskórka. Nawilżenie powinno przebiegać nie tylko zewnętrznie poprzez stosowanie dobrych balsamów, ale również wewnętrznie – dobrze jest wypijać codziennie co najmniej dwa litry wody, która korzystnie wpłynie na stan naszej cery. Przydadzą się również suplementy diety zawierające cynk, który sprzyja procesom regeneracji w skórze.

Im lepsze przygotowanie, tym lepszy efekt

Przed planowanym zabiegiem należy bardzo dokładnie wydepilować skórę w miejscu planowanego tatuażu. Pozbycie się owłosienia sprawi, że wykonanie będzie szybsze, a jednocześnie unikniemy wrastających włosków, które pojawiłyby się w czasie gojenia się tatuażu. Dobrze jest też odpowiednio długo się wyspać. Gdy organizm jest wyspany i zregenerowany, wtedy jest bardziej odporny na ból. A wykonanie tatuażu w niektórych miejscach ciała może być bolesne. Pamiętajmy również, by na kilka dni przed zabiegiem unikać picia alkoholu, mocnej kawy oraz napojów energetycznych, które również mogą wpływać na kiepskie gojenie się tatuażu. Stosowanie się do kilku prostych zasad zdecydowanie ułatwi sam zabieg, jak i późniejszą regenerację skóry.

Gdzie wykonać tatuaż?

Jeśli chcesz mieć pewność, że tatuaż zostanie wykonany zgonie ze sztuką i zasadami bezpieczeństwa, trzeba przede wszystkim bardzo uważnie wybierać miejsce, gdzie go zrobimy. Wybór salonu nie powinien być przypadkowy, a tym bardziej nie powinniśmy kierować się cenami usług. Tam, gdzie będzie najtaniej, może być bowiem problemowo, jeśli chodzi o jakość czy o warunki higieniczne. Jeśli interesuje Cię studio tatuażu Szczecin, wybieraj miejsca, które są znane, polecane przez osoby, które już robiły tatuaż, mają dobre portfolio, a także można bez problemu skontaktować się i uzyskać informacje na wszystkie nurtujące pytania. Podobnie jest w przypadku makijażu permanentnego. W poszukiwaniu właściwych salonów wpisz w wyszukiwarkę makijaż permanentny Szczecin. Wybór na pewno będzie spory. Nie wybieraj pierwszego lepszego studia, przejrzyj ofertę co najmniej kilku z nich. Tatuaż i makijaż permanentny to ozdoby, które zostaną z nami na długo – na pewno nie powinny być robione pod wpływem chwili czy impulsu oraz w miejscu, które nie jest w stu procentach pewne i sprawdzone.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*