Przeprowadzka za pracą do Francji. Kto może znaleźć na zatrudnienie?

truck-moving-sg

Jest to najpopularniejszy cel turystyczny na świecie, ale jeśli chcesz zobaczyć Francję z nowej perspektywy, rozważ pracę w tym kraju. Będąc największym krajem w Europie, Francja oferuje naprawdę wiele możliwości. Poza tym to tak fascynujący kraj! Jest wiele do odkrycia, od słynnych na całym świecie zabytków Paryża i piaszczystych plaż i błękitnych wód Francuskiej Riwiery, po spektakularne stoki narciarskie w Alpach i Pirenejach.

Przeprowadzka za pracą do Francji może być twoją najlepszą decyzją w życiu. Nie jest konieczne, abyś nauczył się języka francuskiego przed wypadem do tego miejsce, a choć umowy krótkoterminowe są łatwiej dostępne niż stałe – nie jest to niemożliwe, by zostać tam na dłużej. Tam będziesz cieszyć się wysokim standardem życia,  korzystając z solidnego systemu opieki zdrowotnej i hojnych dodatków na wakacje.

Przeprowadzki Warszawa LevelUPPraca we Francji – kto ma szansę?

Francja jest światowym liderem w różnych branżach. Do jej największych eksportów należą samoloty, samochody i urządzenia elektryczne, a najszybciej rozwija się przemysł żelaza i stali oraz perfumy i kosmetyki.

Wiele wielonarodowych firm ma siedzibę we Francji, w tym:

  • Airbus
  • Citroën
  • Danone
  • L’Oréal

Turystyka jest istotną częścią gospodarki, co oznacza, że ​​łatwo znajdziesz sezonowe prace na kempingach lub w ośrodkach narciarskich, a także możesz uczyć angielskiego jako języka obcego.

Jednak uwaga – pomimo posiadania drugiej największej gospodarki w Unii Europejskiej i piątej co do wielkości na świecie, bezrobocie jest obecnie problemem we Francji – prawie co dziesiąty mieszkaniec tego kraju jest bezrobotny. Jest to spowodowane niedopasowaniem między potrzebami przedsiębiorstw i umiejętnościami dostępnymi dla pracowników – w celu zaspokojenia tych potrzeb imigranci są bardzo mile widziani, a w szczególności w sektorach IT, zdrowia i inżynierii. Ten obszar Francji cierpi na niedobór wykwalifikowanych pracowników, którzy zajmują ważne miejsca pracy, podczas gdy rolnicy, producenci i górnicy mają nadwyżkę.

W 2017 r. prawie pół miliona zagranicznych pracowników zostało zatrudnionych przez francuskie firmy, aby obsadzić wolne miejsca – puste z powodu niewykwalifikowanych francuskich pracowników. Jeśli masz umiejętności, których poszukują pracodawcy i kwalifikacje do ich poświadczenia, znalezienie pracy we Francji nie powinno być trudne.

Jak zdobyć pracę we Francji?

List motywacyjnyMożesz ubiegasz się o pracę we Francji pocztą elektroniczną, formularze zgłoszeniowe online lub częściej, wysyłając swoje CV i list motywacyjny do firmy. Przygotuj się na rozmowę w języku angielskim i może – francuskim, nawet jeśli starasz się o anglojęzyczną posadę, ponieważ wiele firm będzie tego oczekiwało.

Jeśli dostaniesz pracę – o nic się nie martw, zarówno pracodawca jak i przeprowadzkowe firmy w kraju pomogą Ci w przeniesieniu. Przeprowadzki do Francji z firmą Jupiter będzie samą przyjemnością, pozbawioną stresu. Sięgnij więc po tę szansę i zaznaj życia (i pracy) w najromantyczniejszym kraju na świecie!

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*