Piękna i popularna czy z dala od szlaków? Którą Indonezję wybierzesz na urlop?

water-3239789_960_720

Dzięki niesamowitym miejscom do odwiedzenia w Indonezji, które rozciągają się na ponad 17 000 wyspach, nigdy nie zabraknie Ci możliwości przygody i interakcji kulturalnych, jeśli wybierasz się właśnie tam na wymarzony urlop.

Indonezja jest czwartym najbardziej zaludnionym krajem na świecie. Ekstremalna różnorodność geograficzna oznacza, że wiele plaż, dżungli i wulkanów czeka na to, aby się nimi delektować. Każdy region jest wyjątkowy i ma coś do zaoferowania nieustraszonym podróżnikom, którzy zdecydowali się na wakacje w Indonezji. Podczas gdy większość odwiedzających widzi tylko Bali, jedno z najważniejszych miejsc w Azji, Indonezja ma o wiele więcej do zaoferowania z dala od utartych szlaków.

Przemieszczanie się przez archipelag Indonezji wymaga czasu. Lepiej jest skupić się na jednym lub dwóch regionach, aby zbadać, niż się spieszyć. Skorzystaj z tego podsumowania głównych miejsc do odwiedzenia w Indonezji, aby lepiej zdecydować, gdzie się wybrać w pierwszej kolejności.

Bali

Bali jest jedną z najczęściej odwiedzanych wysp w Azji Południowo-Wschodniej i najpopularniejszym celem podróży poślubnej w Azji. Wyspa jest banalnym obrazem raju, pełnym szerokich plaż, błękitnej wody i zielonej wulkanicznej scenerii we wnętrzu. Jest powód, dla którego lwia część uważa iż Bali to międzynarodowej turystyki Indonezji. Niestety, słowo na temat tego raju rozprzestrzeniło się i będziesz musiał podzielić się z innymi tym rajem na Bali.

W przeciwieństwie do reszty Indonezji, która jest przede wszystkim islamska, Bali jest głównie krajem hinduskim, co nadaje wyspie zupełnie inny klimat. Mnóstwo artystów, pisarzy i osób zainteresowanych holistycznym uzdrawianiem osiedliło się na Bali z powodu wyjątkowej atmosfery sprzyjającej zdrowiu. Nie zakładaj, że Bali to całe życie kurortowe i plaże. Region Kintamani we wnętrzu jest bujny i wspaniały, a Ubud jest znany jako centrum kulturalne.

Najważniejsze powody podróży na Bali:

  • Romantyczne wycieczki

  • Luksusowe ośrodki wypoczynkowe

  • Masaż, uzdrowiska i holistyczne ośrodki zdrowia

Sumatra

Sumatra to największa wyspa w Indonezji i szósta pod względem wielkości na świecie. Ogromny kawałek ziemi jest podzielony przez równik na zachodnim krańcu Indonezji i jest spełnieniem marzeń poszukiwaczy przygód lub osób zainteresowanych lasami deszczowymi i zagrożonymi gatunkami. Sumatra jest jednym z dwóch miejsc na świecie, gdzie można zobaczyć dzikie orangutany (Borneo to drugie).

Większość turystyki na Sumatrze koncentruje się wokół północnej części wyspy, na której dominuje jezioro Toba, największe wulkaniczne jezioro na świecie. Nowa wyspa Pulau Samosir powstała w centrum jeziora i jest domem dla Bataka, Karo i innych rdzennych plemion, które kiedyś praktykowały rytualny kanibalizm!

Najważniejsze powody podróży na Sumatrę:

  • Przygodowa wycieczka

  • Orangutany i inne zagrożone gatunki

  • Pływanie i odpoczynek nad jeziorem Toba

  • Trekking w Parku Narodowym Gunung Leuser

  • Kultura rdzenna

A teraz zastanów się i przyznaj, która wersja Indonezji Cię bardziej przekonuje?

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*