Gdzie najtaniej zamawiać najlepsze kosmetyki?

pub_100Pure_850x677

Jednym z istotniejszych kryteriów majonych znaczenie przy decydowaniu się na zakup określonego rodzaju kosmetyków jest na pewno cena. Miejsc, w których można kupować kosmetyki jest cała masa, dlatego też dobrze jest wiedzieć, które z nich będą najlepszą opcją wyboru. Przedstawione poniżej zostaną najczęściej wybierane formuły zakupów kosmetyków z uwzględnieniem wszystkich wad i zalet konkretnych metod.

Gdzie kupujemy kosmetyki?

Badania rynkowe wskazują, na rosnący trend zakupowy w sektorze internetowych drogerii. Coraz częściej kosmetyki wybieramy odwiedzając strony internetowe sklepów, lub specjalne portale, takie jak na przykład allegro. W wielu przypadkach lubimy także kupować kosmetyki w popularnych, niedrogich sieciówkach – sklepy te często oferują spore zniżki na asortyment, programy lojalnościowe – często jednak asortyment tychże sklepów może być ograniczony.

Gdy spojrzymy na ogólne trendy, możemy wskazać kilka najczęstszych źródeł pozyskiwania kosmetyków:
• Drogerie stacjonarne,
• Dyskonty i hipermarkety,
• Sklepy internetowe,
• Konsultanci firm kosmetycznych.

Plusem zakupów w drogeriach stacjonarnych na pewno okaże się możliwość skorzystania w wielu rabatów, czy kart lojalnościowych. Dodatkowo liczyć można często na atrakcyjne produkty oferowane w pakietach – tak prowadzone kupowanie kosmetyków pozwala oszczędzić całkiem sporo pieniędzy. Kupując w drogerii mamy także gwarancję oryginalności kupowanych produktów. Minusem na pewno są kolejki, brak niektórych towarów, nie zawsze niskie ceny – szczególnie „prestiżowych” drogeriach.

Hipermarkety i dyskonty oferują przede wszystkim atrakcyjne ceny – nic poza tym.

model-2303361__340Gdy z kolei spojrzymy na zakupy internetowe, to wskazać można wiele plusów. Niższe ceny, szersza dostępność kosmetyków, częsta opcja darmowej dostawy i powszechne dodawanie darmowych próbek do zamówień wysyłkowych. Oprócz tego istnieje możliwość skorzystania z rabatów w ramach newsletterów. Minusem na pewno będzie brak możliwości zapoznania się z produktem „na miejscu” oraz fakt, że nie zawsze kosmetyki sprzedawane w internecie są oryginalne.
Konsultantki i konsultanci marek oferują dostęp do całej gamy kosmetyków określonych producentów. Są to najczęściej pojedyncze marki, a sprzedaż realizowana jest za pośrednictwem konsultanta, który udostępnia katalogi ofertowe producenta. Ceny oferowane przez konsultantów są bardzo atrakcyjne, niemniej jednak do wad należy zaliczyć dłuższy czas oczekiwania na zamówienie oraz niekiedy nierzetelność pośredników w sprzedaży kosmetyków.

Jak jeszcze można kupić kosmetyki?

Warto zastanowić się również nad coraz częstszymi programami testowania kosmetyków. Takowe dostępne są już od wielu lat w licznych krajach Europy Zachodniej, Kanady i USA. Realizując stałą miesięczną opłatę w kwocie np. $10 otrzymuje się regularnie pełne kosmetyczki produktów, które można testować. Zdarza się, że dostawca poprosi o recenzje i sugestie na temat produktów. Można w ten sposób bardzo niedrogo zakupić naprawdę profesjonalne kosmetyki. Wiele firm w Polsce m.in.: https://ava-laboratorium.pl rozważa wdrożenie takiej formuły dla rodzimych użytkowniczek kosmetyków.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*