Czym charakteryzuje się kurs CAE?

jezyki-angielski-ameryka-polki-pokoj-wystroj

Znajomość języka angielskiego na wysokim poziomie to często za mało, zwłaszcza wtedy, gdy chcemy poszukiwać pracy czy uczyć się za granicą. Warto zadbać o to, jego poziom był potwierdzony odpowiednimi zaświadczeniami. Wtedy, gdy chodzi o doskonałą znajomość angielskiego, najlepiej wybrać się na egzamin Cambridge English: Advanced (CAE).

Cambridge English: Advanced, inaczej Certificate in Advanced English, w skrócie CAE, to jeden z najbardziej popularnych certyfikatów językowych dla języka angielskiego. Jest on przeznaczony do poświadczania znajomości języka na poziomie zaawansowanym, ze szczególnym naciskiem na umiejętności praktyczne.

Certyfikat ten uznawany jest przez przeszło 6 tysięcy instytucji edukacyjnych, państwowych oraz firm na całym świecie za wiarygodne potwierdzenie wysokiego poziomu znajomości językowych. Można też wykorzystać go przy składaniu dokumentów o przyjęcie na zagraniczne uniwersytety czy przy staraniu się o wizę studencką do Wielkiej Brytanii lub Australii.

Egzamin CAE składa się z kilku części, a mianowicie czytania ze zrozumieniem wraz ze sprawdzeniem znajomości słownictwa i gramatyki, pisania, słuchania, a także mówienia. Na podstawie wyników testu są wystawiane trzy oceny pozytywne, a mianowicie A, B oraz C, a także dwie oceny negatywne – D i E. Aby zdać egzamin na ocenę C, należy podać co najmniej 60% dobrych odpowiedzi.

Do egzaminu na Certificate in Advanced English warto się dobrze przygotować – nie tylko dlatego, aby uzyskać bardzo dobrą notę potwierdzającą poziom znajomości języka angielskiego, ale też nie stracić pieniędzy, ponieważ za egzamin płacimy z własnej kieszeni, dlatego najlepiej od razu uzyskać najlepszy wynik.

Właśnie dlatego wiele szkół nauki języka angielskiego, na przykład Szkoła Nauki Języków Obcych Lincoln (Lincoln.edu.pl), mają w swojej ofercie specjalne kursy CAE w Warszawie oraz w innych miastach. W trakcie tego rodzaju kursów uczestnicy powtarzają materiał i przerabiają testy z poprzednich lat, co pozwala na ugruntowanie wiedzy i przygotowanie się do egzaminu.

Na kurs CAE w Warszawie zaprasza Szkoła Nauki Języków Obcych Lincoln. Dokładne informacje dotyczące oferty znaleźć można na stronie internetowej Lincoln.edu.pl/warszawa.

1 odpowiedzi "Czym charakteryzuje się kurs CAE?"

  1. Pomocne testy macie też w wyszukiwarce dokumentów jasminum. Ostatnio pobrałem tam nawet Absolutyzm czy republika odpowiedzi test a rozdział 3

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*