Prowadzisz biuro rachunkowe? Czy wiesz co zrobić z zużytymi tonerami do drukarek?

israel-andrade-YI_9SivVt_s-unsplash

Prowadzenie biura rachunkowego wiąże się z koniecznością drukowania codziennie setek stron różnego rodzaju dokumentów. Urządzenia biurowe są więc intensywnie eksploatowane, a ich tusze i tonery szybko się wyczerpują. Warto mieć świadomość, że nie można ich tak po prostu wyrzucić do kosza. Jest za to wiele innych możliwości, jak można się ich legalnie pozbyć, a także na tym skorzystać.

Gdy tonery schodzą dosłownie jak woda, warto znaleźć sposób na ich szybkie zutylizowanie. Dobrym rozwiązaniem jest oddanie ich do punktu, w którym kupujemy takie akcesoria. Dzięki temu możemy mieć je nieco taniej, gdyż odchodzą nam koszty pojemnika. Można również wyrzucić zużyte tonery do specjalnych pojemników na tego rodzaju odpady. Jest też opcja sprzedaży pojemników po tonerach w punktach skupu, jednak w takich miejscach można najczęściej oddać jedynie pojemniki po oryginalnych tuszach i tonerach. Tymczasem w wielu firmach na porządku dziennym jest używanie zamienników. Zapewniają one prawidłowe funkcjonowanie urządzeń drukujących, a jednocześnie nie są tak drogie, jak oryginalne produkty, zalecane przez producentów drukarek.

Czy zamienniki to dobre rozwiązanie?

W wielu firmach drukarki są mocno eksploatowane, a co za tym idzie – tusze i tonery wyczerpują się dosyć szybko. Dla firmy zakup nowych tonerów jest sporym wydatkiem – tym większym, im więcej na co dzień się drukuje. Bardzo często oryginalne tusze są dosyć drogie, a co za tym idzie – nieopłacalne. Warto wtedy szukać tańszych rozwiązań, które pozwolą na zmniejszenie kosztów. Dobrym rozwiązaniem są zamienniki, które pozwalają na obniżenie kosztów eksploatacji urządzeń nawet o kilkadziesiąt procent. Jeśli jednak interesują nas dobrej jakości tusze zamienniki powinny pochodzić od sprawdzonych i przetestowanych producentów. Jeśli będziemy decydować się na najsłabszej jakości zamienniki, mogą się okazać niezbyt opłacalne. Niektóre słabe zamienniki czasem powodują, że urządzenie w ogóle ich nie widzi lub odmawia współpracy. Próby oszczędzania na siłę mogą więc spowodować, że będziemy mieć w biurze wiele dodatkowych problemów.

Urządzenia dopasowane do potrzeb

Aby urządzenia biurowe sprawowały się bez zarzutu, powinny być dobierane na podstawie indywidualnych potrzeb. Nieco innych urządzeń potrzebuje niewielkie biuro, a zupełnie coś innego sprawdzi się w dużej firmie, w której ze wszystkich urządzeń korzysta kilkanaście osób lub nawet więcej. Warto inwestować w produkty wysokiej jakości, które mają świetne parametry techniczne, działają szybko i sprawnie, są bezproblemowe w użytkowaniu. Pamiętajmy, że od jakości naszych urządzeń w dużym stopniu zależy także jakość pracy wszystkich pracowników. Jeśli nie będą dysponowali nowoczesnymi drukarkami, niszczarkami, kopiarkami czy skanerami, ich praca będzie przebiegała dużo gorzej. Nie jest to dobra opcja w firmach, które na co dzień zajmują się obsługą klienta i bardzo ważny jest czas realizowania wszystkich działań.

1 odpowiedzi "Prowadzisz biuro rachunkowe? Czy wiesz co zrobić z zużytymi tonerami do drukarek?"

  1. Tonery należy zwracać sprzedawcy. Tak zawsze robimy i nie ma z tym najmniejszego kłopotu, po uzbieraniu kilku po prostu odsyłamy. Jeśli macie problemy, to polecam tą stronę: http://www.abcdrukuj.pl/tonery-oryginalne-produkty.html i jak tu kupicie to nie ma problemu z recyklingiem.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*