Progresywne aplikacje online – jak wykorzystać je dla swojego biznesu?

iphone-410311_960_720

W dzisiejszych czasach wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do codziennego korzystania z aplikacji. Używamy natywnych aplikacji na naszych telefonach do pobudki, planowania spotkań, śledzenia naszej sprawności, rozmowy z naszymi przyjaciółmi, sprawdzania czasu transportu publicznego, pogody, wiadomości … lista jest nieskończona! Z tego powodu firmy są często zachęcane do tworzenia aplikacji dla swoich klientów, ponieważ pozwala to na lepszą interakcję z tymi klientami, a przynajmniej taka jest teoria.

Jednym z problemów związanych z aplikacjami jest to, że są one bardzo kosztowne w opracowywaniu i utrzymywaniu, zwłaszcza że muszą być opracowywane dla wielu platform, tj. dla Androida i iOS. Kolejną istotną wadą jest to, że często niemożliwe jest sprawdzenie, w jakim stopniu docelowi odbiorcy znajdą aplikację lub czy będzie ona w ogóle używana. Ponadto nie są one indeksowane w głównych wyszukiwarkach, więc musisz zrobić pewien poziom marketingu, aby stworzyć świadomość aplikacji, co znowu jest kolejnym kosztem.

Progresywne aplikacje internetowe są:

  • znacznie tańsze w opracowywaniu,

  • bardzo proste i niedrogie w skalowaniu,

  • bezpośrednio zintegrowane domyślnie z witryną

  • mogą być indeksowane przez Google.

To sprawia, że posiadanie takiej aplikacji jest znacznie bardziej opłacalne dla Twojej firmy. Jeśli jesteś na bieżąco z najnowszymi technologiami programistycznymi, być może już wcześniej słyszałeś o progresywnych aplikacjach internetowych, ale jeśli nie, i zastanawiasz się nad stworzeniem aplikacji dla twojego biznesu, czytaj dalej.

Czym są progresywne aplikacje internetowe?

Progresywne aplikacje internetowe to przede wszystkim strony internetowe, które mogą wyglądać jak natywne aplikacje na telefonie. Łączą najlepsze funkcje aplikacji mobilnych (funkcje offline, aktualizacje w tle, powiadomienia push, ikona skrótu) z dostępnością i współużytkowaniem stron internetowych.

Progresywna aplikacja internetowa jest nie tylko bardzo funkcjonalna, ale również jest najnowocześniejszym projektem strony internetowej, wykorzystującym najnowsze technologie i praktyki kodowania. Kolejną istotną zaletą jest to, że za pomocą czegoś, co nazywa się “pracownikami serwisowymi”, aplikacje te mogą być używane zarówno w trybie offline, jak i online, a takie tworzenie stron www sprawia, że są one niezwykle dostępne.

Łącząc najlepsze elementy aplikacji internetowych i mobilnych, progresywne aplikacje internetowe zapewniają użytkownikom bezproblemową i realistyczną obsługę.

Jakie są zalety progresywnych aplikacji internetowych?

Oto kilka powodów, dla których warto rozważyć zastosowanie progresywnej aplikacji internetowej dla swojej firmy. Są one nazywane progresywnymi aplikacjami internetowymi, ponieważ są zbudowane z progresywnym ulepszeniem jako głównym celem. Z natury muszą działać na wszystkich urządzeniach. Charakteryzuje je także spora funkcjonalność offline – co oznacza, że ​​mogą one działać bez połączenia z Internetem, o ile są odwiedzane / ładowane co najmniej raz przy użyciu połączenia.

Polecamy:
Jak zabezpieczyć swojego iPhone’a? 5 skutecznych sposobów ochrony danych!

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*