Szkolenia otwarte i biznesowe – skorzystaj z nich i zdobądź wiedzę przydatną w pracy

auditorium-2816353_1280

Chcesz zdobyć dodatkową wiedzę na tematy, które Cię interesują? A może potrzebujesz cennych informacji, które następnego dnia przydadzą Ci się w pracy? Otwarte szkolenia biznesowe to coś, z czego warto skorzystać.

Czy wiesz, czym są szkolenia?

Szkolenia to nic innego, jak metody podnoszenia kwalifikacji. Ich zadaniem jest uzupełnienie podstawowej wiedzy oraz przekazanie nowych kompetencji i umiejętności pracownikowi, który później będzie mógł je wykorzystać w swojej codziennej pracy. Szkolenia przeprowadzane są w małych grupach, najczęściej 15-30 osobowych. Szkolenia mają także wpływ na dalszy rozwój firmy – pracownicy, którzy zdobyli nową wiedzę, wcielają ją w życie.

Jakie funkcje pełnią szkolenia?

  • Adaptacyjną – wiedza i umiejętności pracownika dostosowywane są do wymagań jego stanowiska pracy.
  • Modernizacyjną – ciągła potrzeba powtarzania wiedzy z danej dziedziny.
  • Innowacyjną – stworzenie jak najlepszych warunków dla pracowników po to, aby mogli mieć szansę na awans.
  • Społeczną – lepsza współpraca osób pracujących w jednej firmie.

Jakie są rodzaje szkoleń?

Szkolenia dzieli się na kilka grup, z których najpopularniejsze to:

  • otwarte/zamknięte,
  • wewnętrzne/zewnętrzne,
  • indywidualne/grupowe.

Szkolenia otwarte – wiedza dostępna dla każdego

Szkolenia otwarte to popularna forma podnoszenia kwalifikacji pracowników, z której korzysta bardzo wiele firm. Szkolenia otwarte nie są jednak przeznaczone jedynie dla biznesu. Z tej formy podnoszenia własnych kwalifikacji mogą również skorzystać osoby prywatne. Programy otwarte cieszą się dużym zainteresowaniem przede wszystkim ze względu na stosunkowo niską cenę oraz możliwość zawierania nowych znajomości branżowych. Trzeba jednak pamiętać, że szkolenia otwarte mają z góry ustalone miejsce i termin.

Szkolenia biznesowe – naucz się zarządzać zespołem

Szkolenia biznesowe są najbardziej potrzebne w pracy zawodowej. Mogą przyjmować różne formy i dotyczyć wielu dziedzin i tematów. Najbardziej popularne szkolenia biznesowe dotyczą zarządzania zespołem. Organizuje się je przede wszystkim dla managerów oraz tych, którzy muszą zarządzać dużą grupą osób. W szkolenia biznesowe powinny zainwestować przede wszystkim przedsiębiorstwa, którym dobrze zgrany i wyuczony zespół ma przynosić zyski.

Wiele bogatych szkoleń biznesowych, przeznaczonych zarówno dla menedżerów, liderów oraz kadry zarządzającej prowadzi szkoła IBD Business School. Szkolenia w IBD prowadzone są w różnych obszarach wiedzy, która jest niezbędna podczas pracy w szeroko pojętym biznesie. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani specjaliści, trenerzy i wykładowcy. Same szkolenia z kolei odbywają się w Warszawie, a także w Gdańsku i we Wrocławiu. Aktualnie trwa letnia promocja na wiele interesujących szkoleń: https://ibd.pl/promocje/.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*