Chcesz pracować za granicą? Zobacz, dlaczego wybrać Holandię!

20200919201242_54e9d7444257a814f6da8c7dda79367a1c36d8e35b556c48732f7bd19444c45cbe_1280.jpg

Coraz częściej słyszymy, że celem podróży zarobkowych Polaków nie jest już Anglia czy Ameryka, a kraj położony zdecydowanie bliżej. Holandia, bo o niej mowa słynie z pięknych pól tulipanów. Praca przy kwiatach nie jest jednak jedyną praca, jakiej możemy się tam podjąć. W zależności od tego czy chcemy, żeby była to jedynie przygoda na wakacje, czy dłuższy wyjazd, ofert jest wiele. Dlaczego to właśnie tam Polacy wyjeżdżają tak chętnie? I czy to na pewno dobry wybór?

Praca sezonowa – czy Holandia to dobry kierunek?

Holandia dla każdego oferuję pracę polowe czy w szklarniach przy uprawie warzyw i owoców. O takie prace nie jest ciężko. W sezonie wakacyjnym możemy natknąć się na wiele ofert. Cięższe prace w polu zarezerwowane są raczej dla mężczyzn, jednak i kobiety mogą liczyć na masę ofert na przykład przy układaniu i cięciu kwiatów. Taka praca może być nawet przyjemna, jeśli lubimy kontakt z naturą. Ponieważ Holandia położona jest znacznie bliżej Polski, niż inne kraje, które tak chętnie wybieramy na emigrację, podróż jest zdecydowanie szybsza i tańsza.

Osoby, które nie przepadają za samolotami z powodzeniem mogą udać się tam samochodem. Jednak zdecydowana większość wybiera taką właśnie pracę przez wzgląd na o wiele wyższe zarobki, niż te oferowane w ojczyźnie. Jest to świetny pomysł na podreperowanie budżetu lub dobry start w roku akademickim dla studentów.

Zalety pracy w Holandii

Ponieważ wiele osób z Polski decyduje się właśnie na Holandię, nie musimy martwić się barierą językową. W większości miejsc język angielski opanowany na poziomie podstawowym, wystarczy do porozumiewania się np. w sklepie. Corocznie ofert pracy ogłaszanych bezpośrednio lub przez agencję jest bardzo dużo, mamy więc w czym wybierać. Do pracy sezonowej nie potrzebujemy specjalnych umiejętności ani kwalifikacji. Oczywiście, jeśli takie posiadamy możemy liczyć na o wiele wyższe zarobki. Trzeba się jednak liczyć z tym, że dobrze opanowany, co najmniej język angielski będzie wtedy niezbędny. W większości miejsc możemy liczyć na wypłatę nie co miesiąc, do czego jesteśmy przyzwyczajeni, a już co tydzień. Może to stanowić dodatkową motywację.

Praca za granicą to nie tylko praca, ale także możliwość zobaczenia wielu pięknych miejsc w wolnych chwilach. Możemy łączyć przyjemne z pożytecznym, dobrze zarobić i zobaczyć wiele ciekawych miejsc, których w Holandii nie brakuje. Wystarczą tylko chęci i trochę odwagi, aby wyjechać. Szukasz  zatrudnienia w Holandii? Zwróć się o pomoc do  Holland Contracting.

 

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*