Praca z maluszkami bez doświadczenia? Sprawdź, czy to wykonalne!

kariera mesi

Jedno jest pewne: kochasz dzieci i lubisz spędzać z nimi czas. Ty, bardziej niż ktokolwiek inny, wiesz, jak doceniać ich niekończącą się ciekawość, bezgraniczną energię, odwagę i humor. W końcu dzieci naprawdę mówią najśmieszniejsze rzeczy, prawda?

Uwielbiasz pracować z małymi dziećmi, a może nawet zdarzyło Ci się kiedyś zaoferować opiekę nad dziećmi. Ale nigdy nie miałeś żadnego formalnego doświadczenia w opiece nad dziećmi – i chciałbyś to zmienić. Chcesz kariery związanej z dziećmi, a dzięki swojej cierpliwości i kreatywności wiesz, że masz możliwość pozytywnie wpłynąć na ich młode życie.

Nie pozwól, aby Twój brak doświadczenia Cię powstrzymał! W końcu każdy musi gdzieś zacząć. Czytaj dalej, aby uzyskać porady ekspertów z https://www.malapanda.pl/nowa-wies na temat tego, co musisz wiedzieć o tym, jak zdobyć pracę w przedszkolu czy żłobku z małym lub żadnym doświadczeniem.

Jak dostać pracę w przedszkolu?

1. Uzyskaj certyfikat (i wykształcenie)

Aby uzyskać pracę dzienną bez doświadczenia, trzeba mieć dyplom ukończenia szkoły średniej w połączeniu z certyfikatem wczesnej edukacji Dodatkowo możesz rozważyć uzyskanie certyfikatu zawodowego, w ramach licznie organizowanych kursów zawodowych.

Programy certyfikacji różnią się i zwykle trwają około roku, co pozwoli Ci na szybkie rozpoczęcie kariery w opiece nad dziećmi. Wiele programów daje Ci również możliwość uzyskania certyfikatu i powrotu do szkoły, jeśli zdecydujesz się na uzyskanie stopnia licencjata.

Chociaż prawdą jest, że możesz znaleźć pracę tylko z dyplomem ukończenia szkoły średniej, zdobycie certyfikatu świadczy o Twoim zaangażowaniu w stosunku do pracodawców i wyróżnia Cię na tle innych.

Poznaj wymogi szkoleniowe. Weź udział w bezpłatnych szkoleniach i porozmawiaj z dyrektorami i właścicielami. Zawsze szukają kandydatów, którzy sami poszukują rozwoju zawodowego.

Podczas gdy większość stanowisk, na które się natkniesz, nie będzie wymagać stopnia naukowego, jest garstka która pozostaje do Twojej dyspozycji. Na przykład, jeśli chcesz zostać nauczycielem w wieku przedszkolnym w szkole publicznej – będziesz potrzebować dyplomu ukończenia studiów wyższych.

Stopień zdobyty w ramach certyfikacji może odróżnić Cię od innych i przyspieszyć Twoją karierę. Pokazuje także potencjalnym pracodawcom, że jesteś oddana swojej karierze. Możesz zacząć jako nauczyciel, ale możesz przejść do nadzorowania wielu klas, zostać dyrektorem opieki nad dziećmi lub nawet otworzyć własne centrum opieki nad dziećmi! Faktem jest, że stopień ten zapewnia więcej możliwości zatrudnienia.

Ponadto potencjalni specjaliści ds. Opieki nad dziećmi prawdopodobnie zostaną poproszeni o dostarczenie danych dotyczących szczepień i przejdą sprawdzenie przeszłości przed rozpoczęciem. Możesz być także zobowiązany do poddania się szkoleniom z pierwszej pomocy i szkoleniu w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

2. Podkreśl kursy mające zastosowanie do wczesnej edukacji

Możesz nie mieć dziesięcioleci doświadczenia w przedszkolu, ale nie lekceważ wszystkich innych istotnych doświadczeń, zwłaszcza związanych z tym tematem. Różnorodność zajęć pokazuje potencjalnym pracodawcom, że masz już jakieś doświadczenie, które przygotowało Cię do pracy w przedszkolu.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*