Koniec z marznięciem w biurze! Wiemy, jak sobie z tym poradzić.

kariera 24 ivan

Brrr! Lodowate warunki w czasie zimy naprawdę mogą nas zmęczyć. Podczas gdy niektórzy ludzie spędzają wolny czas na zamarzniętym jeziorze, wielu pracowników biurowych w całym kraju prowadzi taką samą dyskusję, jaką odbywają każdego roku – o idealnej temperaturze pokojowej.

Chociaż rozporządzenie w sprawie miejsc pracy określa minimalną temperaturę 20 stopni dla lekkiej pracy (czynności wykonywane podczas siedzenia), jest to nadal zbyt niska temperatura dla wielu osób, a w szczególności prawdą jest, że… kobiety zawsze marzną w biurze – a mężczyźni nie, stąd nie wszyscy pracodawcy decydują się inwestować w wysokiej jakości Grzejniki Termoplaza, choć wydawałoby się to najlepszym rozwiązaniem. Ale spokojnie – mam kilka wskazówek na temat tego, jak walczyć z zimnem i przetrwać te chłodne dni w swoim biurze.

1. Odpowiednia odzież

Jeśli musisz radzić sobie z temperaturami poniżej zera w drodze do pracy, podróżując pieszo, autobusem lub koleją, musisz być dobrze przygotowany, aby nie było ci zimno przed przyjazdem do biura. Wypróbowane taktyki walki z zimną pogodą obejmują wkładki do butów i kilka warstw odzieży. Jeśli zasada „na cebulkę” nie przyniesie ulgi, odzież techniczna, taka jak spodnie termiczne, może pomóc osiągnąć efekt ocieplenia.

2. Rozgrzewające olejki

Zanim wyruszysz w drogę do pracy, możesz użyć wybranych olejków eterycznych na zimno np. olejek cynamonowy lub rozmarynowy. Jeśli wmasujesz oleje w skórę za pomocą okrągłych ruchów, oleje wydzielają przyjemne ciepło, gdy temperatura jest mroźna – i nawet ładnie pachną.

3. Konfrontacja z zimnem

Dopóki masz odpowiedni sprzęt, zimowy spacer może pomóc pokonać chłód – na przykład podczas przerwy na lunch. Faktem jest, że jeśli przenosisz się z zimnego otoczenia do ciepłego – to znaczy przychodzisz z zewnątrz – naczynia krwionośne rozszerzają się, a ciepło rozchodzi się po ciele. Nawiasem mówiąc, ten sam efekt można osiągnąć dzięki terapii Kneippa. Być może jesteś wystarczająco odważny, aby przejść się boso po śniegu !?

4. Dynamiczne siedzenie

Po przybyciu do biura ważne jest, aby często zmieniać pozycję na krześle biurowym – nie tylko w niskich temperaturach, ale szczególnie wtedy. Jeśli spędzasz zbyt długo w jednej pozycji, to hamuje krążenie krwi i twoje kończyny się ochłodzą. Ale dzięki nowoczesnym krzesłom dynamiczne siedzenie jest dziecinnie proste np. dzięki trójwymiarowemu ruchowi siedziska, ponieważ dynamiczne ruchy lewo-prawe wspierają twój naturalny impuls ruchu.

5. Wprowadzanie ruchu w codzienną rutynę

Jeśli masz już zwyczaj zmieniać pozycję siedzącą na krześle roboczym, łatwo jest zrobić następny krok i wprowadzić zmiany w codzienną rutynę. Na przykład zawsze wybieraj drukarkę znajdującą się najdalej od swojego biurka, aby uzyskać kilka dodatkowych kroków. Spotkania odbywające się na stojąco lub specjalne ćwiczenia jogi w biurze to dobra okazja, aby się poruszać i trzymać z daleka od zimna.

6. Autosugestia

Jestem pewien, że wszyscy słyszeliście zwrot „wysyłam Ci ciepłe myśli”, ale czy wiedzieliście, że to coś więcej niż powiedzenie? Każdy, kto regularnie ćwiczy autogeniczny trening, zauważy, że grupy mięśni rozluźniają się, krew płynie łatwiej, a uczucie kojącego ciepła rozprzestrzenia się po całym ciele.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*