Biznes na nowych i starych osiedlach

passive-house-bruck-p060313-3

Nowe bloki stwarzają nowe możliwości dla wielu pomniejszych firm, zajmujących się wykonywaniem prac związanych z wykańczaniem wnętrz. Jeśli kiedyś takie firmy chodziły po domach z propozycją wymiany np. drzwi wejściowych, ponieważ obecne nie były na tyle mocne, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom, to dziś wiele zmieniło się w tym względzie.

Wzrosła jakość wykonywanych prac, ponieważ nie wykonuje jej tzw. „sąsiad zza ściany”, czy przysłowiowy „pan Józek, od pana Krzysia – kolegi z pracy”. Dziś, większość z nas woli zatrudnić legalną firmę, ponieważ zazwyczaj może liczyć na całkiem realną gwarancję, na wykonane roboty. Oczywiście, w takich sytuacjach posiłkujemy się informacjami od znajomych, którzy już być może korzystali z usług odpowiednich firm wykończeniowych. Warto pytać, szukać, aby znaleźć kogoś, komu będziemy mogli powierzyć nasze ciężko wypracowane, nowe mieszkanie.

Stan developerski jest całkiem dobrym rozwiązaniem

Zakupując mieszkanie na rynku pierwotnym, najczęściej decydujemy się na propozycję developera, który buduje np. mieszkania w Gdańsku, czy innym mieście. Jeśli chodzi natomiast o rynek wtórny mieszkań, jest on zazwyczaj znacznie większy. Jest wielu ludzi, planujących sprzedać swoje mieszkanie i np. zakupić większe, czy też mniejsze. Jakkolwiek by się sprawa przedstawiała, czy będzie to rynek pierwotny, czy też wtórny, każdy nowy, potencjalny nabywca, zazwyczaj – zanim się wprowadzi – dokonuje potrzebnego więcej, lub mniej – remontu (czy wykończenia w przypadku mieszkania zakupionego od developera).

Jeśli chodzi o apartamenty Azymut w Gdańsku, będą one dostępne prawdopodobnie już w przyszłym roku, a propozycja developera przedstawia się jak najbardziej korzystnie. Przepiękne widoki, windy i niewielkie ogródki dla mieszkańców mieszkań usytuowanych na parterze, mogą skusić nie jednego. I będzie to bardzo dobry wybór. Jednak, zakupując takie mieszkanie, należy liczyć się z dodatkową inwestycją w postaci przeznaczenia odpowiedniej kwoty na wykończenie mieszkania, jak np. wyposażenie kuchni, czy łazienki. W takim wypadku warto zatrudnić zewnętrzną firmę, która zajmie się naszym nowym mieszkaniem.

Wykańczanie nowo nabytych nieruchomości

Takie nowe mieszkanie wymaga wiele uwagi od jego właściciela. Nie tylko uwaga jest tu priorytetem. Ale przecież każdy kupujący jakąkolwiek nieruchomość zdaje sobie sprawę z tego, że prawdopodobnie do końca życia będzie w nią inwestował. Nieważne, jak wykona tę pracę na samym początku, ponieważ zmieniają się przecież trendy i to często one determinują właścicieli do rozpoczynania wciąż nowych remontów, czy wprowadzania wciąż nowych ulepszeń.

W takim wypadku, firmy wykończeniowe mają wciąż nową pracę, choć wykonywaną w starych mieszkaniach, które ich właściciele wciąż chcą ulepszać i unowocześniać. Jeśli developer zarabia jeden raz na danym mieszkaniu, to firma zajmująca się wykończeniami, może zarabiać na takim mieszkaniu kilka razy – w zależności od tego, jakie preferencje ma właściciel i jak często np. maluje ściany, czy zmienia kafelki w łazience.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*