Praca w Azji – jaki język najbardziej nam się przyda?

HK_Business

Jeśli chodzi o wyjazdy do Azji „za chlebem” można się z tym spotkać coraz częściej. Wbrew pozorom nie tylko język chiński czy japoński mają znaczenie, ale coraz bardziej na prowadzenie wysuwa się język rosyjski, co dla nas Polaków ma tym większe profity, że co jak co ale z tych najbardziej przydatnych na Wschodzie języków to właśnie język rosyjski jest nam najbliższy, a co za tym idzie – najłatwiejszy do przyswojenia. Spójrzmy zatem na te wszystkie aspekty jeszcze nieco bliżej.

No i jeszcze jest indyjski! Indie stały się jednym z hotspotów kulturalnych i gospodarczych XXI wieku.

Kraj ten stał się głównym centrum kompetencji w dziedzinach tak różnych jak IT, media, inżynieria i przemysł rozrywkowy. Nauka języka indyjskiego tzw hindi daje nam szansę zanurzyć się w jednym z najbardziej urzekających społeczeństw w naszym zglobalizowanym świecie i dzięki pracy w Indiach możemy stać się świadkiem jednej z najstarszych, a zarazem najbardziej perspektywicznych kultur. Wielu, którzy zdecydowali się spróbować życia w Indiach na chwilę zostaje tam na całe życie.

Jeśli chodzi o popularność nauki języka chińskiego, z racji tego że chcemy tam pracować nikogo to już nie dziwimy, bo Chiny zauroczyły umysły ludzi na całym świecie – w zasadzie robią to od tysięcy lat. Tym bardziej, że w ostatnich dziesięcioleciach, Chiny została powszechnie uznane za globalną potęgą, od eksportu do kultury biznesowej, od plastyki do technologii. Firmy chińskie dawno zrozumiał, że posiadanie odpowiedników kulturalnych swoich klientów i partnerów zwiększa efektywność ich pracy. Chiny są doskonałym krajem do tego, by odnieść sukces – ale nauczenie się ich rodzimego języka w odniesieniu do tego wydaje się koniecznością.

A co z Rosją?

Uczmy się ich języka, bo zdecydowanie rosyjska gospodarka kwitnie, a co za tym idzie trzeba im wciąż więcej i więcej wykształconych pracowników. Jeśli masz tak od 30-40 lat nie będziesz mieć żadnego ze znalezieniem pracy u naszych wschodnich sąsiadków. Oczywiście jeśli spełniasz odpowiednie warunki, jakimi są nie tylko umiejętności wymagane właśnie do wykonywania danego zawodu czy też stanowiska, na jakie aplikujesz – ale też umiejętność szybkiej asymilacji bądź też właśnie omawiana kwestia jaka jest nauka języka rosyjskiego. Możemy również korzystać ze słowników albo z witryny jaką jest tlumacz polsko rosyjski – dostępny na stronie http://tlumacz.pro). Spełniając powyższe warunki wyjeżdżając na wschód dobre zatrudnienie przy odrobinie szczęścia właściwie masz więcej niż pewne.

Świat wschodni jest wiodącą siłą w globalizacji gospodarek na całym świecie – jest tak od kilku ostatnich stuleci.

W związku z tym wpływy kulturowe z całego świata weszły w wschodni nurt i doprowadził do unikalnej fuzji, która przyczyniła się do jego szeroko bogactwa. Jednak stan rozwiniętych gospodarek wschodnich nie ma wystarczającej ilości wykwalifikowanej siły roboczej. Dlatego też Rosja, Chiny i inne azjatyckie kraje pilnie potrzebują doświadczonych i wielojęzycznych specjalistów, aby dopasować się do rozwijających się rynków globalnych. Być może jest to także szansa dla Ciebie, dlaczego zatem więc z niej nie skorzystać?

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*