Pożyczka pozabankowa – skuteczny sposób na szybkie pieniądze

1

Z roku na rok rosną w siłę pożyczki pozabankowe, które są doskonałą alternatywą dla kredytów bankowych. Choć bywają nieco droższe od tego co oferują banki, ich dużą zaletą jest szybkość wnioskowania, wysoka przyznawalność oraz niewiele formalności.

Pożyczki pozabankowe można dziś bez problemu dostać nawet bez wychodzenia z domu. Większość dużych firm pozabankowych umożliwia wzięcie pożyczki online. Wnioskowanie odbywa się poprzez specjalne wnioski na stronach firm pożyczkowych, a pożyczkobiorca za pomocą specjalnych, prostych w obsłudze widełek ma możliwość ustalenia sobie kwoty pożyczki, terminu spłaty oraz liczby rat, na jakie chce rozłożyć pożyczoną kwotę.

Nie trzeba dostarczać dokumentów

W odróżnieniu od wnioskowania o kredyt w banku, przy ubieganiu się o pożyczkę pozabankową nie ma potrzeby dostarczania żadnych dokumentów poświadczających dochody czy możliwości finansowe. Firmy pozabankowe sprawdzają wnioskodawców w bazach dłużników i na tej podstawie oceniają wiarygodność przyszłych pożyczkobiorców. Aby złożyć wniosek pożyczkowy wystarczy podać swoje dane z dowodu osobistego, czasem też wypełnia się informacje na temat swoich zarobków, ale nie jest to w żaden sposób weryfikowane. W większości firm pożyczkowych działających na polskim rynku wystarczy mieć ukończone 18 lat, mieć dowód osobisty, polskie obywatelstwo, własne konto bankowe i numer telefonu komórkowego. Tyle wystarczy, aby móc otrzymać pożyczkę na dowolny cel.

Szybkość weryfikacji i przelewania środków

Dużą zaletą pożyczek pozabankowych jest ich wysoka przyznawalność oraz szybkość w rozpatrywaniu wniosków. Osoby, które wnioskują o pożyczkę online już po kilku minutach od złożenia wniosku otrzymują decyzję pożyczkową. Jeśli jest ona pozytywna, dodatkowe środki trafiają na konto pożyczkobiorcy nawet tego samego dnia. Aby uchronić się przed możliwościami wyłudzeń, firmy pożyczkowe przy pierwszej pożyczce wymagają wykonania przelewu weryfikacyjnego, aby mieć pewność, że osoba wnioskująca o pożyczkę to ta sama osoba, co właściciel konta. Wysokość przelewu weryfikacyjnego to najczęściej jeden grosz.

Nie jest więc to żadne obciążenie dla portfela pożyczkobiorcy. Warto natomiast pamiętać, by nie decydować się na pożyczkę u takiego pożyczkodawcy, który wymaga uiszczania jakichkolwiek opłat za rozpatrzenie wniosku czy uruchomienie pożyczki. Żadna duża, renomowana firma nie stosuje takiej polityki i nie wymaga od swoich klientów żadnych dodatkowych opłat. Najlepsze promocje chwilówek można znaleźć w wielu internetowych rankingach, które na bieżąco informują o wszystkich zmieniających się zasadach w firmach pożyczkowych. A te zmieniają się dosyć często – wśród firm pozabankowych konkurencja jest ogromna, dlatego pożyczkodawcy organizują wiele promocji, programów lojalnościowych dla swoich klientów, a także nieustannie zwiększają wysokość kwot, jakie można pożyczyć za pierwszym razem czy przy kolejnym wnioskowaniu.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*