Pozwól swoim środkom płynąć!

bit01

Nie musisz zarabiać milionów, by móc inwestować i wyjść na tym znacznie lepiej, niż odkładając wszelkie oszczędności do skarpety. Poczynając od działań na giełdzie, poprzez kupno i wynajęcie mieszkania, aż po wymianę tradycyjnej waluty na najmłodszą, elektroniczną jej wersję. Sposobów inwestycji jest wiele, tylko od Ciebie zależy w jakim stopniu chcesz zaryzykować i jak duże kwoty zwrotu Cię interesują. Zacznijmy od najprostszych opcji.

Po pierwsze – pozwól innym zarządzać Twoimi śodkami. Otwarte fundusze inwestycyjne to najmniej ryzykowny sposób pomnożenia Twoich pieniędzy. Pozwalając zewnętrznej firmie na zakup i obrót akcjami masz pewność, że nawet nieznając realiów giełdy i nieposługując się wiedzą na temat instrumentów finansowych, możesz zyskać. Oczywiście rynek giełdowy jest dosyć brutalny, więc im mniej zaryzykujesz, tym mniej zyskasz i analogicznie, im większego ryzyka się podejmiesz, tym więcej będziesz mógł zarobić. I tu przechodzimy do kolejnej możliwości, czyli samodzielny obrót  aktywami – akcjami, indeksami, surowcami czy walutami. Obserwacja zachowań danych instrumentów daje szansę na właściwe oszacowanie ich wartości w przyszłości. Sięganie po tę formę inwestycji wiąże się z koniecznością zdobycia choć minimalnej wiedzy o giełdzie.

Skupowanie surowców, choć obarczone pewnym ryzykiem, mimo wszystko wydaje się być rozsądną opcją dla naszych inwestycji. Z reguły mają one tendencję do wzrostu, w końcu wraz z wydobyciem i ich wykorzystaniem, surowców nie przybywa, a zapotrzebowanie niezmiennie istnieje.

Obroty walutami również nie są tak wymagające jak te związane z akcjami czy indeksami. Czujność i zachowawczość to podstawa. Przy wyborze powinniśmy kierować się przede wszystkim tendencją waluty do zmiany wartości w stosunku do innych. Coraz bardziej popularną i w zasadzie najbezpieczniejszą walutą, w którą warto inwestować jest Bitcoin – waluta cyfrowa. Niematerialna i nienamacalna moneta osiągnęła już wartość ponad 20 tysięcy. Warto zwrócić uwagę na to, że w niecałe dwa miesiące jej wartość zwiększyła się aż o 7 tysięcy złotych.

Elektroniczną walutę można nabyć na specjalnej giełdzie, na której dokonują się transakcje kupna i sprzedaży, oczywiście za pomocą Internetu. Ponadto Bitcoin nie oznacza zamrożenia zainwestowanych pieniędzy, daje bowiem możliwość płatności na rynku światowym za szereg usług.

Po drugie – pozwól się spłacić, by później zarabiać! Kupno mieszkania i oddanie go pod wynajem to bardzo popularny i nieskomplikowany sposób inwestowania. Chociaż kwota, którą musimy posiadać by wejść na rynek właścicieli mieszkań jest bardzo wysoka, to mimo wszystko daje niemal stu procentową pewność dalekoterminowego zarobku. Oczywiście kupno mieszkania to jedno, dbanie o nie i regularne “odświeżanie” to niemal obowiązek każdego właściciela mieszkania. W końcu to po pierwsze wygląd, po drugie lokalizacja wpływają na wzrost lub spadek jego wartości i tym samym zainteresowanie wśród potencjalnych najemców.

Po trzecie – bądź zachowawczy. Chęć inwestycji nie może iść w parze z zachłannością. Musimy zachować ostrożność i zapobiegać utracie wszystkich włożonych w daną inwestycję środków. Najlepszym na to sposobem jest ich podział i rozdysponowanie ich na bardziej i mniej ryzykowne transakcje. Da nam to pewność, że mimo spadków jednej inwestycji, wciąż mamy zapasowe, “pewne” środki, tkwiące przykładowo w Obligacjach Skarbowych.

Sposobów inwestycji jest wiele, rózne są również kwoty wejścia na rynek giełdowy. Warto więc zrobić porządny reaserch, by zdobyć minimalną wiedzę na temat tego, w co warto nam w danym momencie zainwestować i na jaką formę inwestycji w ogóle nas stać. Jedno jest jednak pewne –   powinniśmy dać naszym środkom płynąć!

1 odpowiedzi "Pozwól swoim środkom płynąć!"

  1. Fajny artykuł, dzięki! Nowicjuszom polecam jeszcze portal gdzie jest dokładnie napisane jak kupić bitcoin

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*