Poznaj najlepsze uczelnie wyższe w Warszawie

SWPS_warszawa_fot._m._koziarska

Kończąc liceum czy też technikum, wiele młodych ludzi staje przed decyzją dotyczącą swojej przyszłości. Zacząć pracować, nadal się kształcić, a może wybrać się w podróż dookoła świata. Wybór jest bardzo trudny ponieważ każda opcja niesie ze sobą różne konsekwencje. Jeśli uczniowie zdecydują się pójść na studia muszą wybrać na jakiej uczelni chcą studiować, na jakim kierunku, gdzie oraz co dany ośrodek nauki może im zaoferować.

Co roku wykonywany jest ranking ośrodków kształcenia wyższego w Polsce – Perspektywy. Poniżej przedstawiamy najlepsze uczelnie w Warszawie – lista placówek, które znalazły się w zestawieniu.

1. Uniwersytet Warszawski

Na pierwszym miejscu w rankingu Perspektywy 2017 znalazł się Uniwersytet Warszawski.Jego powstanie datuje się na 19 listopada 1816 roku. W tamtym czasie nosił nazwę Królewskiego Uniwersytetu Warszawskiego i posiadał pięć wydziałów – Prawa i Administracji, Filozoficzny, Nauk i Sztuk Pięknych, Lekarski oraz ostatni, Teologiczny. Już po kilku latach na uczelni studiowało mniej więcej 800 studentów, którym służyło 40-50 profesorów. Obecnie na Uniwersytecie uczy się ponad 50 tysięcy osób z czego prawie 4,5 tysiąca to cudzoziemcy. UW może pochwalić się również, że w szeregu swoich studentów miało takie osoby, które w późniejszym czasie stały się noblistami, min. Henryk Sienkiewicz, Menach Begin, Czesław Miłosz, Leonid Hurwicz. Na młodych ludzi czeka 21 wydział z ponad 100 kierunkami i specjalizacjami do wyboru.

2. Politechnika Warszawska

Następną najlepszą uczelnią w Warszawie jest Politechnika Warszawska. W rankingu Perspektywy 2017 uplasowała się na trzecim miejscu. Była to pierwsza uczelnia techniczna w Polsce. Powołana została 15 listopada 1915 roku. Obecnie zakres kształcenia obejmuje 42 kierunki zarówno w języku polskim jak i angielskim. Politechnika oferuje studia na I, II i III stopniu, stacjonarnie i niestacjonarnie.

3. Warszawski Uniwersytet Medyczny

Trzecią najlepszą uczelnią w Warszawie jest Warszawski Uniwersytet Medyczny. Istnieje on już ponad 200 lat. Obecnie studiuje tam ponad 10 tysięcy studentów, którzy nauczani są przez ponad 1700 wykładowców. Uniwersytet, jak sama nazwa mówi, skupia się na naukach medycznych. Wlicza się w to medycyna teoretyczna i badania kliniczne. Przyszli studenci mogą wybierać spośród 14 kierunków z czego jeden – logopedia ogólna i kliniczna – prowadzona jest wraz z UW. Na tej uczelni pracują specjaliści opiekujący się pacjentami z sześciu warszawskich szpitalu

4. Szkoła Główna Handlowa

Następnie należy wspomnieć o Szkole Głównej Handlowej. Uczelnia swoje początki przypisuje na rok 1906. Jej oferta kształcenia skupia się głównie na gospodarce i związanej z tym ekonomi w szerokim znaczeniu tego słowa. Kandydaci na SGH mogą wybierać spośród 10 kierunków na studiach licencjackich i 14 na studiach magisterskich. W nadchodzącym roku 2018/2019 wejść w życie ma kolejna oferta kształcenia – zarządzanie projektami. Łącznie, wliczając wszystkie stopnie kształcenia na studentów przyszłych i obecnych czeka aż 195 kierunków

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*