Kariera w poligrafii czyli tradycyjne reklamy drukowane – czy nadal są skuteczne?

HP-Designjet-L25500-big

Od internetowych banerów reklamowych po reklamy telewizyjne i spoty radiowe, reklama przenika codzienne życie. Duże firmy często inwestują miliony złotych rocznie w kampanie reklamowe, aby sprzedać nowe produkty lub zwiększyć sprzedaż istniejących produktów. Podobnie jak duże firmy, małe firmy również wykorzystują reklamy, aby przekazać informacje na temat swoich produktów i usług lub lepiej pozycjonować się na lokalnym rynku. W walce o większy odsetek klientów reklama drukowana oferuje firmom wiele korzyści.

Trwałość

W przeciwieństwie do reklam telewizyjnych i internetowych, które migają przed oczami, a następnie znikają, reklamy drukowane pozostają na stronie. Za każdym razem, gdy czytelnicy patrzą na stronę, na której pojawia się reklama, widzą to samo. Ponadto, dopóki publikacja pozostaje w obiegu, reklama pozostaje również w obiegu. Jedna reklama w jednym magazynie może promować produkt lub usługę przez miesiące lub nawet lata, zanim ktoś umieści magazyn w koszu. Żadna inna metoda reklamy nie zapewnia tak dużej potencjalnej długowieczności z pojedynczej inwestycji.

Wiarygodność

Drukowanie publikacji, które konsekwentnie dostarczają wysokiej jakości, wiarygodne treści, zwiększają wiarygodność ich czytelników. W przypadku umieszczania banerów drukowanych czytelnicy zyskują wiarygodność generowaną przez jakość treści i jeśli projekt został wcześniej odpowiednio przemyślany to zdecydowanie jest to, co zwiększa prawdopodobieństwo zakupu produktu lub usługi przez czytelników.

Wydajność

Reklamy drukowane, zwłaszcza banery, generują najlepsze wyniki w czterech z pięciu komponentów ścieżki zakupu – to proces, przez który klienci przechodzą od początkowego kontaktu z marką do decyzji o zakupie. Ścieżka zakupu składa się z:

• świadomości marki,
• świadomości reklam,
• powiązania między wiadomościami,
• preferencji marki,
• zamiaru zakupu.

Reklamy tradycyjne zachowują się równie dobrze w połączeniu z reklamami w innych mediach, ale zapewniają najlepsze wyniki w obszarze zamiaru zakupu. Dla małej firmy, która chce zmaksymalizować zwrot z inwestycji w reklamę, projektowanie banerów reklamowych oddane do rąk specjalistów znacznie przewyższa zarówno reklamę telewizyjną, jak i internetową.

Zaangażowanie

Oglądanie telewizji i słuchanie radia są pasywnymi procesami, w których urządzenia dostarczają obrazów i dźwięków, które mogą, ale nie muszą, przyciągać uwagę. Osoba, która patrzy na billboard czy banner i korzysta z znajdujących się tam informacji, podejmuje świadomą decyzję.

Podsumowując

Firmy mogą realizować szereg działań, jeśli chodzi o promowanie swoich produktów i usług. Reklama może przybrać formę spotów telewizyjnych lub radiowych, umieszczania billboardów w miejscach o dużym natężeniu ruchu lub korzystania z Internetu. Każda z tych opcji oferuje własny zestaw zalet w porównaniu z innymi mediami, ale w tym wszystkim nadal drukowane reklamy i bannery są naprawdę skutecznie, dlatego nie powinno się ich wrzucać do lamusa – rezygnując na rzecz tych bardziej nowoczesnych.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*