Jak znaleźć pracę w branży kosmetycznej?

195368974[1]

Znalezienie pracy w branży kosmetycznej jest związane z podobnymi etapami poszukiwań, jak w każdej innej branży. Oczywiście powinieneś przejść przez standardowe czynności, takie jak dostosowywanie CV do konkretnych stanowisk, czy pozyskiwanie informacji na temat wolnych wakatów w działach HR itp.

Ale jeśli chcesz wyróżniać się wśród tłumu, a nawet odkryć niejawne oferty pracy, będziesz musiał „znać” kogoś z wewnątrz. Istnieją pewne sposoby, dzięki którym możesz znaleźć lepszą, niestandardową ścieżkę do znalezienia pracy w firmach kosmetycznych.

Porady dotyczące szukania pracy w kosmetologii

Idealnie byłoby, gdybyś miał spotkać się z kierownikami działów badawczo-rozwojowych, ale jeśli udało Ci się nawiązać przyjaźń z kimś innym z firmy, też możesz pozyskać przydatne informacje na temat dostępnych miejsc pracy. Najlepszym sposobem na poznanie ludzi pracujących w interesujących nas firmach jest udział w spotkaniach branżowych, lub znalezienie osób na LinkedIn. Można też zapisać się na szkolenia, gdzie poznawana jest https://www.bnt-sigma.pl/Norma-ISO-17025 bądź inne przydatne zagadnienia w branży kosmetologicznej i tam połapać dodatkowe kontakty.

Praca dla agencji tymczasowej

Większość dużych firm kosmetycznych współpracuje z agencjami pracy tymczasowej, więc jeśli uda Ci się uzyskać tymczasowe zlecenie pracy w ich laboratorium bądź nawet jeśli będziesz mieć szansę na staż – tym samym jest szansa iż uzyskasz dostęp do bieżących stałych zleceń. Bardzo duża liczba osób, które dzisiaj robią karierę w tej branży zaczęła pracować jako pracownik tymczasowy.

Poznaj ludzi z branży sprzedaży surowców kosmetycznych – też pozyskasz sporo kontaktów. Jeśli pójdziesz na targi branżowe, spotkasz na nich potencjalnie wszystkich dostawców z branży kosmetycznej. Zazwyczaj sprzedawcami są ludzie, którzy obsługują te firmy i są niczym portale do ich laboratorium. Sprzedawcy odwiedzają wiele firm i często znają możliwości pracy, także warto wykorzystać i ten kanał komunikacji.

Znalezienie pracy prawie zawsze dotyczy tego, kogo znasz, a nie tego, co potrafisz. Im więcej osób znasz z danej firmy – tym większe są szanse na znalezienie pracy w tej firmie.

A czego spodziewać się po samej pracy?

Wszystkie produkty takie jak dezodorant, makijaż czy farba do włosów, są opracowywane przez chemików kosmetycznych. To pole jest podzielone na różne ścieżki kariery. Za tworzenie nowych produktów odpowiadają chemicy zwykle pracujący w warunkach laboratoryjnych w celu przeprowadzenia eksperymentów z użyciem różnych substancji. Chemik kontroli jakości ocenia produkty, aby upewnić się, że są one bezpieczne i spełniają wszystkie standardy. Chemicy kosmetyczni piszą również raporty na podstawie swoich badań i opracowują plany marketingowe.

Stopień licencjata w dziedzinie nauki, chemii lub pokrewnej dziedzinie jest podstawowym wymogiem edukacji w tej dziedzinie. Niektórzy pracodawcy wymagają, aby kandydaci posiadali wyższe stopnie naukowe w dziedzinie kosmetologii lub pokrewnej dziedzinie. Stanowiska na poziomie podstawowym obejmują pracę jako technik laboratoryjny pod kierunkiem starszego naukowca.

1 odpowiedzi "Jak znaleźć pracę w branży kosmetycznej?"

  1. W poszukiwaniu sprawdzonych wzorników czy próbek produktów, warto stawiać na firmy, które mają doświadczenie i oferują rozwiązania wysokiej jakości. W ofercie Japi można znaleźć wzorniki, które są drukowane za pomocą nowoczesnych technologii, świetnie odwzorowują kolory i będą dobrym wsparciem dla klientów wybierających produkty wykończeniowe, a co za tym idzie, także wsparciem dla biznesu.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*