Z jakich powodów warto zadaszyć przydomowy taras?

Zadaszenia tarasów od aluboss_405x600

Na pewno niejednokrotnie jako właściciel domu zastanawiałaś się, po co Ci właściwie lub do czego będzie potrzebne Tobie odpowiednie zadaszenia na tarasie? Jest kilka kwestii życiowych, które można by wymienić i podłożyć, aby udzielić odpowiedzi do tego pytania.

Bezpieczeństwo Twojego i Twoich najbliższych oraz rzeczy, mienia osobistego

Taras wraz z zadaszeniem nie emituje żadnych zanieczyszczeń, a dobrze przemyślany oraz dobrze zaprojektowany i wykonany wystarcza na kilkanaście dobrych- ładnych lat jego użytkowania.

Ochrona przed wysoką temperaturą oraz udarem słonecznym/ , Szczególnie kiedy dotyczy to starszych osób. Oczywiście pod warunkiem, że na jego powierzchni nie przebywają ludzie w najgorętszej porze dnia, gdzie na obszarze tarasu panuje bardzo wysoka temperatura powietrza i obecne jest pełne słońce (nasłonecznienie). To tym bardziej, zadaszenie tarasowe (centralna konstrukcja dachu, kopuła) jest ze szkła. Wtedy wystarczy, zaledwie paręnaście minut ostrego słońca, aby kopuła szklana nagrzała się i oddała nagromadzoną energię cieplną. Energię, która dostaje się do zamkniętej lub ograniczonej przestrzeni tarasowej, powoduje szybki lub gwałtowny wzrost temperatury w środku (pod zadaszeniem). Z tego m.in. też powodu- nie zaleca się, abyś Ty lub ktoś z Twoich bliskich przebywał na tarasie w czasie zenitu dnia -wczesnych godzin popołudniowych, jeśli samo zadaszenie zostało wzniesione od strony północnej. Najczęściej zawsze z rana i we wczesnych godzinach popołudniowych, po tej stronie świata – jest największa aktywność słoneczna. W większości zaleceniach sprawa dotyczy tarasów- przykrytych szklanym zadaszeniem, ponieważ ten materiał budulcowy błyskawicznie się nagrzewa oraz ostyga (stygnie).

Ochrona mienia osobistego

Skuteczna ochrona mienia: niekiedy samochodów zaparkowanych pod nim, a najczęściej pozostawionych na nim rowerów, skuterów bądź innych rzeczy osobistych w czasie burzy oraz silnego wiatru. Również zadaszenie tarasu może mieć zainstalowane dodatkową- instalację odgromową, która będzie chroniło cały budynek domowy przed uderzeniem pioruna w jego konstrukcję aluminiową, budowlaną. Firma ALUBOSS instaluje równocześnie na wszystkich dachach tarasów, owszem na dodatkowe życzenie Klienta- montuje profesjonalne odgromowe systemy zabezpieczeń. Są one gwarancją skutecznej i dodatkowej ochrony całego budynku w czasie burzy.

Zwiększona i dodatkowa ochrona, to troski o własny dom

Ponadto prawidłowo skonstruowany i zamontowany taras z pewnością stanowi pewnego rodzaju- dodatkową ochroną dla zewnętrznym fasady Twojego domu. Dobrze zadaszony taras to nie tylko wizytówka dbałości dom, ale też bardziej funkcjonalne wykorzystanie- wolnej przestrzeni wokół domu. Jednak takie rozwiązanie w postaci kolejnego zadaszenia -jeszcze bardziej zwiększa tutaj ochronę jego zewnętrznych ścian. Dlatego dodatkowy dach w formie zadaszenia tarasowego jest dobrym pomysłem – w roli warstwy ochronnej. Zwłaszcza gdy pełni ono większą obronę -elewacji budynku przed: wilgocią, zaciekami, z grzybami -w tym przed pleśnią. Remont domu albo nawet i budowa zadaszenia nad tarasem jest dobrym momentem -na przyjrzenie się ponownie całości stanu budowlano- technicznego Twojego domu. Właśnie dzięki temu czasowi możesz przy okazji rozbudowy, np. naprawić rażące niedociągnięcia bądź powstałe usterki domu, w którym codziennie mieszkasz wraz ze swoją rodziną.

Jednak niewątpliwą zaletą własnego- posiadania przydomowego zadaszonego tarasu jest jego dostępność dla wszystkich domowników przez 365 dni w roku. Dlatego warto go mieć, jeżeli jest taka możliwość. Warto mieć własny zadaszony taras dla własnego pełni komfortu i dla wygody jego użytkowania oraz chociażby w celu rekreacyjno-wypoczynkowym.

 

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*