Bluetooth i jego królewskie korzenie, czego jeszcze nie wiesz o tej technologii?

Przechwytywanie

Bluetooth od dawna jest niesamowitym wkładem w świat technologii i jak wielu millenialsów pamięta, zanim usługi przepustowości zostały stworzone tak, aby były tak szerokie i szybkie, jak są dzisiaj i zanim dane stały się powszechnie dostępne, Bluetooth był jedyną opcją, jaką mogliśmy wysyłać śmieszne filmy i zdjęcia.

Po umieszczeniu telefonu obok telefonu znajomych Bluetooth wykonałby swoją pracę, a za pięć minut dostaniesz zabawny mem lub film. Chociaż jest to sposób dość przestarzały, nadal ma wiele zastosowań i usług, właściwie do dziś. Niezależnie od tego, czy podłączymy nasz telefon do Bluetooth w samochodzie, aby słuchać muzyki, czy też korzystamy z zestawu słuchawkowego Bluetooth do połączeń telefonicznych, istnieje wiele niesamowitych sposobów, w jakie możesz z niego korzystać. Ale oto kilka faktów, których być może nie wiedziałeś o technologii Bluetooth!

Bluetooth ma królewskie korzenie

Rzadko znanym, cudownym faktem jest pochodzenie technologii Bluetooth. Wiele osób pyta: „Skąd Bluetooth wzięła swoją nazwę?”. Co zabawne, Bluetooth wywodzi swoją nazwę od X-wiecznego króla Danii, Harolda „Blatanda” Gormssona, króla Danii. Podobno Harold Gormsson uwielbiał jagody, kochał je nawet, tak bardzo, że jego zęby były zawsze sine, od ciągłego ich zjadania. Podobno zjadał je przy każdym posiłku i jako przekąskę między posiłkami!

Logo Bluetooth, kolejny mało znany fakt, to także nordyckie inicjały Harold Bluetooth w skandynawskim skrypcie. Tak więc Bluetooth to naprawdę wspaniały pomysł, a dzisiejsze telewizory bluetooth są jego owocem.

Bluetooth został wymyślony przez szwedzkich przyjaciół!

Pomimo szlachetnego holenderskiego pochodzenia, Bluetooth został wynaleziony przez Svena Mattissona i Jaapa Haartsena w 1990 roku podczas pracy dla Sony Ericsson mobile, światowej sławy producenta telefonów komórkowych, znanego z wprowadzenia ich „walkmana” do popkultury. „Walkman” był jednym z pierwszych telefonów komórkowych umożliwiających odtwarzanie teledysków i muzyki na Twoim przenośnym urządzeniu mobilnym. Technologia Bluetooth została opracowana pod koniec lat 80. w Lund w Szwecji. W 1998 roku główni giganci branży mobilnej w tamtym czasie zebrali się, aby utworzyć grupę Bluetooth Special Interest Group, firmy te to Ericsson, Nokia, Toshiba, IBM i Intel Pro, umacniając w ten sposób swoją pozycję na rynku i utrzymując ją na dłużej.

Jego popularność jest ogromna!

W artykule badawczym z 2003 roku przewidywano, że baza użytkowników Bluetooth wzrośnie do ponad miliarda w 2006 roku. Porównując, że w 2008 roku tylko 5% urządzeń mobilnych było przystosowanych do Bluetooth, a teraz w naszej obecnej epoce, kiedy 95 % urządzeń obsługuje Bluetooth, naprawdę nie potrzebujemy statystyk, aby wyobrazić sobie skalę wykorzystania Bluetooth. Jeśli w 2008 roku przy 5% był miliard użytkowników, to ilu musi ich być dzisiaj? Setki miliardów! Naprawdę fascynujące.

Wiele zastosowań – część atrakcyjności Bluetooth polega na jego wielu zastosowaniach. Urządzenia Bluetooth mogą być używane z innymi telefonami w tym samym czasie.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*