Posiłki w pracy

beans-close-up-cuisine-1640771

Zrównoważona dieta oraz posiłki w równych odstępach czasowych często trudno jest połączyć z trybem pracy. Obowiązki służbowe zwykle wymuszają przyjęcie specyficznej diety, zwłaszcza w przypadku zawodów, w których możliwość przygotowania bądź zjedzenia posiłku jest ograniczona. Jak w takim razie sprawić, aby żołądek był pełny, a szef zadowolony?

Zdrowe jedzenie w pracy jest możliwe!

Zachowanie zdrowej i zbilansowanej diety w pracy jest możliwe. Należy jednak pamiętać, aby nie wpadać w pułapki podjadania i ratowania się przetworzoną żywnością. Przede wszystkim powinniśmy unikać niezdrowych przekąsek zagryzanych w trakcie pracy. O wiele lepiej postawić na świeże warzywa i owoce. Sugestia w kierunku szefostwa w związku z grupową organizacją zdrowych przekąsek powinna spotkać się z aprobatą. Ponadto, aby zachować zdrowie i dobrą sylwetkę, powinniśmy unikać przetworzonych produktów łapanych w sklepie za rogiem podczas przerwy w pracy. Szczególnie najlepiej wystrzegać się wszelkich past, gotowych posiłków oraz sałatek pełnych substancji konserwujących.

Samodzielne przygotowywanie posiłków do pracy

Wiele osób skarży się, że większość wynagrodzenia przejada. Aby zapobiec dodatkowym odpływom gotówki, warto gotować sobie do pracy własne posiłki. Nie dość, że sami mamy wpływ na formę i skład przygotowanych dań, to na dodatek możemy stworzyć porcje na cały tydzień roboczy. Gotowanie w domu to prawdziwa przyjemność i gwarancja, że tym razem uda nam się wytrzymać bez burczenia w brzuchu do zakończenia pracy.

Zamawianie jedzenia do pracy

Praca na pełnych obrotach wymaga odpowiedniego paliwa. Wyrzuć numery do chińskich knajp, sieciówek i fastfoodów. Jeśli chcesz coś zamówić – staraj się wybierać restauracje i stołówki, które są w stanie powiedzieć lub pokazać, z czego przygotowywane są posiłki. Jeśli znajdziesz swojego faworyta, poinformuj resztę załogi. Być może uda wam się uzyskać korzystniejszy rabat na grupowe zamówienia gotowych posiłków.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*