Pomysł na karierę: fizjoterapeuta

Przechwytywanie

Fizjoterapeuci leczą pacjentów cierpiących na ograniczenia fizyczne i kalectwa w wyniku choroby, urazu, starzenia się lub innych czynników. Będą pracując na własny rachunek bądź w miejscach takich jak Punkt Rehabilitacji:

  • współpracować z pacjentami, aby określić, co powoduje ich problemy,

  • opracowywać plany leczenia i rehabilitacji, aby pomóc pacjentowi odzyskać siły i mobilność.

Często pracują z pacjentami, którzy cierpieli na udar lub kontuzję sportową. Ich celem dla pacjentów jest promocja i poprawa ich zdrowia i samopoczucia poprzez pracę z układami mięśniowo-szkieletowymi, nerwowymi, oddechowymi i sercowo-naczyniowymi w celu rehabilitacji pacjentów z powrotem do zdrowia i nauczenia ich, jak bezpiecznie ćwiczyć i zapobiegać przyszłym urazom.

Wymagania edukacyjne i szkoleniowe

Aby ćwiczyć fizjoterapię, fizjoterapeuta będzie musiał uzyskać stopień magistra lub doktora nauk medycznych z koncentracją na fizjoterapii. Po ukończeniu studiów będą musieli przystąpić do egzaminu przez państwową radę fizjoterapii, aby uzyskać radę uprawniającą do wykonywania zawodu lekarza w państwie, w którym chcą pracować.

Fizjoterapeuci muszą znać anatomię człowieka i rozumieć, w jaki sposób każdy system jest ze sobą połączony, aby ustalić, co powoduje obrażenia i jak można temu zapobiec. Zajęcia licealne, które są idealne dla osób, które chcą pójść na fizjoterapię, to biologia, anatomia, zdrowie i różne przedmioty ścisłe.

Większość fizjoterapeutów zdobywa odpowiednie doświadczenie zawodowe, pracując jako praktykujący rezydentowie w gabinecie lekarskim pod nadzorem licencjonowanego fizjoterapeuty. Jest to wymagane przez większość krajów, aby przepracować określoną liczbę godzin przed zakwalifikowaniem się do egzaminu certyfikacyjnego.

Zdobycie pracy

Fizjoterapia to interaktywny i praktyczny zawód. Idealny fizjoterapeuta będzie wygodnie pracować z ludźmi i pomagać im czuć się komfortowo w tym procesie. Będą musieli być w stanie cierpliwie wyjaśnić pacjentom warunki i rutynowe leczenie, aby rozumieli, co robią i jak utrzymać zdrowie i zdrowie swojego ciała. Aby ustalić, co jest najlepsze dla każdego pacjenta, będzie on potrzebował dużej wiedzy na temat anatomii ludzkiego ciała i wszystkich jego układów. Sporo na ten temat można przeczytać na tym blogu.

Fizjoterapia może również obejmować:

  • podnoszenie pacjentów na wózkach inwalidzkich i zdejmowanie z nich,

  • przenoszenie ciężkiego sprzętu i obsługiwanie ciężkich maszyn używanych w zabiegach rehabilitacyjnych.

Fizjoterapeuci będą musieli być w dobrym zdrowiu fizycznym, aby mogli obsługiwać maszyny i podnosić lub pomagać w przemieszczaniu pacjentów bez ranienia ich. Fizjoterapeuci potrzebują również w sobie dużej dozy współczucia, aby skutecznie komunikować się z pacjentami i ich rodzinami. Wielu pacjentów będzie cierpieć z powodu silnego bólu lub niepełnosprawności umysłowej, a także ich niepełnosprawności fizycznej, dlatego fizjoterapeuci będą musieli być cierpliwi i być w stanie skutecznie się komunikować. Bez tego w żaden sposób nie są w stanie spełnić się w tym zawodzie.

Polecamy:
Przyłbice na twarz do pracy – większa wygoda i swoboda oddychania

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*