Przyłbice na twarz do pracy – większa wygoda i swoboda oddychania

99e725cde9067fe35e00fc61b0514c1a

Jeszcze jakiś czas temu przyłbice nosił przede wszystkim personel służby zdrowia, w większości pielęgniarki. Teraz, w świetle nowych obostrzeń związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, ten środek ochrony staje się wygodną alternatywą dla zwykłej maseczki. Jaką rolę spełnia przyłbica i w jakich okolicznościach przyda nam się najbardziej?

Cały świat żyje w strachu

Pandemia COVID-19 zmieniła o 180 stopni niemal każdą dziedzinę życia. Codzienne czynności takie jak zakupy, spacer z psem czy podróż komunikacją miejską jeszcze rok temu były czymś normalnym. Teraz wiążą się ze stresem i obawą o możliwość zarażenia.

Wszystkie kraje, które dotknęła epidemia koronawirusa, przygotowują społeczeństwo na coraz to bardziej restrykcyjne obostrzenia w trosce o zdrowie i życie swoich obywateli. Jednym z takich rozwiązań jest konieczność zakrywania ust i nosa już nie tylko w pomieszczeniach, ale i w przestrzeni publicznej.

Wiele środków ochrony, inne zastosowania

Większość z nas podczas codziennej drogi do pracy czy szkoły, decyduje się zasłaniać usta i nos za pomocą maseczki. Nic w tym dziwnego – łatwo się ją zakłada, jest ogólnodostępna i stosunkowo tania.

O ile noszenie tego typu środka ochrony przez krótki okres czasu jest raczej mało uciążliwe, o tyle chodzenie w maseczkach przez cały dzień nie jest już takie komfortowe. Materiał często powoduje ucisk i podrażnienia skóry oraz problemy z oddychaniem.

Gdy musimy osłaniać twarz przez dłuższy okres czasu, np. podczas ośmiogodzinnego pobytu w pracy, warto zdecydować się na coś, co nie będzie powodować dyskomfortu i pozwoli w spokoju wykonywać swoje obowiązki. Dobrą alternatywą dla maseczki w takim przypadku są krótkie przyłbice.

Jakie są zalety noszenia przyłbic?

Szczególną grupą, której na pewno spodoba się noszenie tego typu środka ochrony będą osoby z wadą wzroku. W przypadku przyłbic, okulary nie parują, jak dzieje się to często przy noszeniu maseczek, a to zdecydowanie poprawia nie tylko jakość widzenia, ale i komfort życia. Podobnie rzecz ma się z oddychaniem.

Tworzywo, z którego wykonane są przyłbice można w prosty sposób dezynfekować. Jednak największą ich zaletą jest to, że są wielorazowe – będziemy je musieli wymienić dopiero wtedy, gdy je uszkodzimy, co wcale nie jest takie łatwe. W przeciwieństwie do maseczek jednorazowych, które wyrzucamy po każdym użyciu.

Kupuj od profesjonalistów

Wykonanie tego typu osłony twarzy jest stosunkowo proste, dlatego na rynku pojawiło się wiele firm mających je w sprzedaży. Warto jednak decydować się na artykuły wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów, które będą bezpieczne w użytkowaniu. Tego typu przyłbice w swojej ofercie ma sklep SafeMask.

Znajdziemy tu przyłbice ochronne SafeShield wykonane z materiałów przyjaznych dla skóry, które zapewnią swobodę oddychania oraz wysoki poziom ochrony przed patogenami za sprawą ich budowy. Wszystkie spełniają wymagania wynikające z rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia.

Produkt jest bardzo lekki, przez co stanie się praktycznie nieodczuwalny podczas użytkowania, nie powodując dyskomfortu. Jego zakładanie jest bardzo proste – ochrona twarzy trzyma się na elastycznych gumkach, które nakładamy za uszy. To dobra alternatywa dla standardowych przyłbic, które mocowane są wokół głowy, a których noszenie na dłuższą metę może powodować ucisk, a co za tym idzie – ból głowy.

Produkt współgra z FaceID, więc nie przeszkodzi w odblokowywaniu telefonu. W zestawie do każdej z przyłbic znajdziemy też praktyczne pudełko do przechowywania.

Tego typu osłona twarzy jest również bardzo prosta w utrzymaniu czystości. Wystarczy regularnie przecierać tworzywo żelem lub płynem antybakteryjnym, najlepiej po każdym użyciu. Istnieje również możliwość dezynfekcji materiału z pomocą gorącej wody (maksymalnie 40 stopni).

Sklep internetowy safemask.com.pl oferuje przyłbice na nos sprzedawane pojedynczo lub w zestawie po 2 i 5 sztuk w korzystnych rabatach. Warto zdecydować się na zakup tego typu osłony twarzy, by nasza praca była komfortowa i nie wiązała się z trudnościami w oddychaniu.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*