Pomysł na biznes: sklep zero waste bez opakowań

kariera eco

Przede wszystkim sklep spożywczy zero waste bez opakowań / sklep bez opakowań to supermarket, którego celem jest zapobieganie wszelkiego rodzaju opakowaniom. Tak to działa: klienci przynoszą własne pojemniki wielokrotnego użytku, torby płócienne lub szklane słoiki, napełniają je do potrzeb i płacą odpowiednio. Ta metoda zapobiega dostawaniu się tony opakowań – zwłaszcza plastikowych – do kosza na śmieci, wysypiska śmieci i ostatecznie oceanu.

Oczywiście, jak każda inna firma, zakładanie sklepu spożywczego bez odpadów wymaga pewnych badań rynku, planowania i podejścia nastawionego na biznes. Nie bój się! Niektórzy doświadczeni przedsiębiorcy bez marnotrawstwa już pomyśleli o pomocy! Na tej stronie znajdziesz niektóre z podpowiedzi, z których możesz skorzystać podczas zakładania biznesu, jakim jest sklep zero waste .

Lokalizacja

Słusznie ten punkt jest pierwszy na liście. Bardzo ważne jest dokładne zbadanie obszaru, w którym można otworzyć sklep. Przy wyborze lokalizacji należy wziąć pod uwagę kilka głównych punktów:

  • Dane demograficzne obszaru
  • Jak wyglądają ludzie w wybranym obszarze?
  • Jaki jest ich wiek
  • Jaka jest ich klasa społeczna?
  • Jakie są ich zainteresowania?

Nie ma lepszego sposobu, aby to zrobić, niż wyjść samemu i przeprowadzić bezpośrednie badania rynku; porozmawiaj z innymi sprzedawcami w okolicy, porozmawiaj z lokalną kawiarnią / targiem / fryzjerami. Powiedz ludziom swój pomysł i zarejestruj ich odpowiedź. Czy są zaintrygowani? Podekscytowani? Ciekawi? Lub w niektórych przypadkach po prostu nie są zainteresowani. Daje to natychmiastowe poczucie, czy w tym obszarze znajdują się odpowiednie osoby, które będą zainteresowane takim sklepie.

Po wybraniu lokalizacji musisz zapoznać się z innymi lokalnymi firmami. Czy inne sklepy oferują własne produkty? Czego możesz / nie możesz dostać w tym obszarze lokalnym? Od razu możesz zauważyć, że istnieje duży wybór, jeśli chodzi o niepakowane owoce i warzywa – są sklepy dla rolników i dni targowe i łatwo jest zdobyć świeże produkty bez plastiku, więc nie ma sensu, aby również zaopatrywać w świeżą żywność. Zakupy stają się nawykiem, a ludzie czują się komfortowo w swojej codziennej rutynie, więc skup się na oferowaniu tylko tego, co nie jest już dostępne. Innym przykładem tego jest to, że może być kilka miejsc, w których sprzedawano oliwki typu opakowania zero waste. Z tego powodu np. możesz zrezygnować z oliwek w ramach planowanego sklepu.

Dostęp

Idealnie jest gdy sklep będzie miał dobre połączenia komunikacyjne w pobliżu, zapewni parking w odległości spaceru (wypełnione szklane słoiki mogą być bardzo ciężkie), a także ma dobrą widoczność, aby zachęcić osoby przechodzący obok (ludzie, którzy nie planowali przyjść do twojego sklepu, ale wchodzą tam, kiedy przechodzą obok).

Dni / godziny otwarcia

Można to łatwo zmienić, ale na początek warto przeprowadzić dalsze badania w innych lokalnych sklepach. Duże miasta są często otwarte nie tylko w niedziele, ale także bardzo zatłoczone, a wiele miejsc jest zamkniętych również w poniedziałki. Możesz wykorzystać tę lukę.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*