Za co polubią Cię współpracownicy?

men-2425121_640

Na to, w jakiej atmosferze będziesz pracować, wpływa nie tylko postawa szefa, ale też relacje panujące pomiędzy współpracownikami. Od Ciebie zależy, jak koledzy będą czuli się w Twoim towarzystwie, a to przełoży się na Twoje samopoczucie. Za co polubią Cię współpracownicy?

Przydadzą się umiejętności interpersonalne

W pracy, w której swoje obowiązki będziesz pełnić z częścią zespołu, przydadzą Ci się umiejętności interpersonalne. Zazwyczaj wspominają o tym oferty pracy publikowane np. w serwisie internetowym Pracuj.pl.
Umiejętność komunikowania się z innymi ludźmi potrzebna jest nie tylko przy realizacji wspólnych projektów. Bez niej trudno wyobrazić sobie samo przebywanie w jednym pomieszczeniu ze współpracownikami zajętymi swoimi zadaniami.

Doceń swoją wartość

Nie uda Ci się zbudować dobrych relacji ze współpracownikami, jeśli nie zabraknie Ci zdrowego poczucia własnej wartości. Dobra samoocena doda Ci pewności siebie i łatwiej będzie Ci okazać sympatię dla innych osób. Bez problemu będziesz cieszyć się z sukcesów współpracowników i wspierać ich swoimi umiejętnościami, gdy będą potrzebować wsparcia. Możesz mieć pewność, że koledzy z zespołu odwdzięczą się taką samą reakcją na Twoją osobę.

Zadbaj o komunikatywność

Na to, jak postrzegać Cię będą współpracownicy, ogromny wpływ będzie miała umiejętność komunikowania się. Nie bez znaczenia będzie to, jak sformułujesz swoje wypowiedzi i czy będą one zrozumiałe przez odbiorców. To samo dotyczy sztuki słuchania i zaangażowania w to, co chcą przekazać Tobie koledzy z pracy.

Nie bój się asertywności

Asertywność, choć ma taką opinię, nie jest objawem egoizmu. To sztuka stawiania granic i odmawiania w taki sposób, by druga osoba nie poczuła się tym urażona. Jasność sytuacji sprzyja budowaniu dobrych relacji – każdy wie, jakie zachowanie w odczuciu drugiej osoby jest niedopuszczalne i w trosce o atmosferę łatwo uniknąć sytuacji konfliktowej, np. zrzucania na Ciebie obowiązków kolegi, który po raz kolejny w tym tygodniu chce wyjść wcześniej z pracy.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*