Polska szkoła za granicą

polska-szkola-za-granica_400x600

Mieszkacie na stałe poza granicami Polski? Wiemy, że Polska – jej historia oraz tradycje i kultura – to wartości bliskie sercom większości z Was, choć nierzadko fizycznie oddalone o tysiące kilometrów. Odczuwacie tęsknotę i staracie się pielęgnować polskość w Was samych, w Waszych rodzinach i lokalnych społecznościach. Przybywamy do Was, aby wskazać sposób na zbliżenie się do kraju, chociaż na chwilę, chociaż przez internet – polska szkoła może być tym, czego właśnie potrzebujecie.

Polska szkoła za granicą z Libratusem

Polskie Szkoły Internetowe Libratus to projekt edukacyjny kierowany do rodzin polonijnych mieszkających na stałe poza granicami. Libratus to możliwość nauki w szkole podstawowej dla dzieci Polaków w przedziale wiekowym 6-14 lat. Polska szkoła partnerska, do której zapisujecie dzieci zlokalizowana jest w wybranym polskim mieście, a nauka realizowana w trybie nauczania domowego pozwala Wam uczyć się z Waszych domów rozproszonych po całym świecie.

Udział w projekcie Libratus i formalny zapis dziecka do szkoły jest całkowicie bezpłatny, wobec czego możecie, bez ponoszenia kosztów, uczyć Wasze pociechy w polskim systemie edukacji zgodnie z polską podstawą programową, a na koniec roku szkolnego uzyskać świadectwo ukończenia danej klasy. Polska szkoła z Libratusem to również dostęp do wysokiej jakości pomocy dydaktycznych tak, abyście mogli za ich pomocą uczyć naszych młodych rodaków.

Polska szkoła w praktyce

Libratus to połączenie, w którym polska szkoła realizowana zza granicy wiąże się z pomocami do nauczania świetnej jakości. Wraz z zapisem do szkoły z Libratusem, uczniowie zyskują dostęp do Internetowej Platformy Edukacyjnej. Dzieci znajdą tam przeróżne materiały edukacyjne obejmujące pełną polską podstawę programową. Wszelkie pomoce dydaktyczne dostępne są całodobowo na platformie – możecie uczyć się, kiedy chcecie i jak chcecie. Nie musicie kupować książek – wszelkie wymagane zagadnienia znajdą się na platformie, ponieważ przygotowali je specjaliści w oparciu o zagadnienia z podręczników. Treści na platformie są bogate w wiedzę ze wszystkich przedmiotów obecnych w danej klasie w polskiej szkole.

Co jeszcze istotne, narzędzia edukacyjne są dostosowane do potrzeb dzieci. Mają nie tylko dostarczać wiedzę, ale również stanowić źródło radości, satysfakcji oraz wzbudzać ciekawość i zaangażowanie. Nie zabraknie cotygodniowych weekendowych spotkań z nauczycielem, z których nagrania będą zapisywane na platformie. Każdy znajdzie coś dla siebie, przede wszystkim źródło wiedzy o Polsce, tradycjach i kulturze.

Jak zapisać dziecko do polskiej szkoły internetowej?

„Szkolny dzwonek” w Libratusie rozbrzmiewa wraz z rozpoczęciem roku szkolnego w Polsce, czyli na początku września. Polska szkoła już na Was czeka, więc jedyne, co pozostało to zgłosić Wasze pociechy do projektu. Wystarczy odwiedzić stronę Libratusa i rozpocząć zapis w odpowiedniej zakładce. Po zgłoszeniu chęci udziału w Libratusie, należy śledzić skrzynkę mailową, na którą będą wysyłane kolejne etapy rekrutacji wraz ze szczegółowymi objaśnieniami.

Polska szkoła jest dla Twojego dziecka, więc musisz zgłosić je w formularzu do zapisu. Jeśli zgłoszenie zostanie zweryfikowane, otrzymasz link do formularza, w którym należy podać niezbędne dane do przygotowania dokumentów. Ze względu na formalny zapis do szkoły partnerskiej, który odbywa się na odległość (bo z Waszych domów!), wymagane jest skompletowanie dokumentów rekrutacyjnych i wysłanie ich do Polski, aby zapis został sfinalizowany. I to wszystko!

Libratus to przede wszystkim ludzie

Czym byłaby polska szkoła, gdyby nie tworzące ją osoby? Z jednej strony zespół Libratusa i nauczyciele tworzący dla Was projekt i platformę – trwamy w gotowości, by wspierać Was w procesie zapisu i nauce w trakcie roku szkolnego. Po drugiej stronie Wy – rodzice i dzieci, którzy budujecie społeczność polonijną Libratusa w wielu krajach. Dzięki temu możemy nawiązać niewidzialne, ale wyczuwalne więzi łączące Was z Polską, nawet z najdalszych zakątków świata.

Więcej o Polskich Szkołach Internetowych Libratus możecie otrzymać:

 

1 odpowiedzi "Polska szkoła za granicą"

  1. Planujemy w naszym przedszkolu stworzyć zajęcia z robotyki dla najmłodszych. Które pomoce moglibyście polecić ze strony plhttps://juniora.pl/pomoce-dydaktyczne-przedszkole/? Budżet mamy ograniczony, więc chętnie skorzystamy z jakiejś dobrej rady.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*