Wycena pojazdu przed oddaniem do komisu – kto się tym zajmuje?

car-49278_640

Komisy samochodowe cieszą się ogromną popularnością nie tylko wśród kupujących, którzy poszukują dla siebie nowego, choć używanego auta. Wiele osób decyduje się również na sprzedaż samochodu w komisie – to dobre i wygodne rozwiązanie, dzięki któremu możemy oszczędzić sporo czasu i zbyć samochód praktycznie od ręki.

Osoby, które sprzedają auta, często decydują się na ich wystawienie w ramach ogłoszenia w sieci na stronach typowo ogłoszeniowych lub motoryzacyjnych. Jest to dobre rozwiązanie, gdyż pozwala na sprzedaż auta bez pośredników, a co za tym idzie – cały zysk trafia do kieszeni sprzedającego. Ogłoszenia mają jednak także swoje słabsze strony. Po wystawieniu ogłoszenia w sieci nie mamy bowiem wpływu na to, kiedy nasz samochód uda się sprzedać. Trzeba odpowiadać na telefony i wiadomości, tracić czas na kontakt z potencjalnymi zainteresowanymi, a potem okazuje się, że nikt nie jest zainteresowany zakupem. Sprzedaż auta w sieci jest więc dobrym rozwiązaniem dla osób, którym nie zależy na czasie i są w stanie poczekać kilka tygodni, aż pojawi się kupujący. Można też obniżyć cenę i w ten sposób zwiększyć zainteresowanie, nie mamy jednak i tak pewności, czy przełoży się to na szybką sprzedaż.

Auto w komisie sprzedasz od ręki

W odróżnieniu od wystawiania ogłoszeń w sieci, komisy samochodowe nie przedłużają czasu sprzedaży auta w nieskończoność. Najczęściej można pozbyć się go od ręki. Komis samochodowy działa bardzo szybko i sprawnie, pracują w niej osoby, które znają się na autach i doskonale wiedzą, jaką kwotę mogą za nie zaproponować. Wycena jest robiona indywidualnie na podstawie dokładnych oględzin pojazdu. Jeśli sprzedający zgadza się na proponowaną kwotę, może pozbyć się auta praktycznie od ręki. Oczywiście, trzeba mieć tę świadomość, że auto nie uzyska takiej ceny jak w przypadku sprzedaży bezpośredniej z ogłoszenia w sieci. Komis też musi przecież zarobić. Niższa cena za auto jest jednak rekompensowana przez szybki czas transakcji i możliwość otrzymania pieniędzy od ręki. To dobra opcja dla osób, które chcą pozbyć się samochodu szybko i nie mają czasu na wydłużanie sprzedaży w nieskończoność.

Jak znaleźć dobry komis samochodowy?

Jeśli chcesz sprzedać auto w komisie, pamiętaj, by nie robić tego w pierwszym lepszym miejscu, jakie znajdziesz. Z komisami samochodowymi jest tak samo, jak z każdą inną firmą na rynku obok tych naprawdę dobrych możemy znaleźć takie, których jakość działania pozostawia wiele do życzenia. W wielu komisach za ten sam samochód możemy otrzymać różne kwoty – czasem wyższe, czasem niższe. Niektóre komisy oferują niskie stawki, sądząc, że zdesperowani klienci raczej nie będą oponować i zależeć im będzie na czasie. W poszukiwaniu dobrego komisu samochodowego warto więc zachować ostrożność, zrobić mały rekonesans wśród firm, które działają na naszym terenie, a dopiero potem wybrać taki, który ma odpowiednią renomę, cieszy się pozytywnymi opiniami innych użytkowników i oferuje za samochody naprawdę dobre ceny.

Polecamy:
Jak sporządzić wypowiedzenie umowy o pracę

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*