Podstawowe potrzeby człowieka a warunki mieszkalne

bramy koszalin

Wydaje się oczywiste, że zdrowie jest związane z miejscem, w którym żyją ludzie. Ludzie spędzają 50% lub więcej każdego dnia w swoich domach. W związku z tym sensowne jest, aby środowisko mieszkaniowe stanowiło jeden z głównych czynników wpływających na zdrowie i dobre samopoczucie. Wiele podstawowych zasad związku między mieszkaniem a zdrowiem zostało wyjaśnionych już wiele lat temu.

https://www.ubezpieczeniemieszkania.plPo II wojnie światowej politolodzy, socjologowie i inni zainteresowali się stosunkami mieszkaniowymi i zdrowotnymi, głównie w wyniku zaniepokojenia złymi warunkami mieszkaniowymi wynikającymi z masowego napływu do miast ludzi szukających pracy. Teraz, na początku XXI wieku, rośnie świadomość, że zdrowie jest powiązane nie tylko ze strukturą fizyczną mieszkania, ale także z okolicą i społecznością, w której znajduje się dom, stąd nic dziwnego iż wysokiej jakości nieruchomości takie jak gemma.waw.pl są tak popularne.

Jako deweloper, inwestor czy jakakolwiek inna osoba związana z rynkiem nieruchomości, warto wiedzieć jak najwięcej na temat podstawowych potrzeb ludzi związanych z mieszkaniem. Te podstawowe potrzeby obejmują:

-potrzeby fizjologiczne i psychologiczne
-ochronę przed chorobami
-ochronę przed obrażeniami
-ochronę przed pożarem i porażeniem elektrycznym
-ochronę przed toksycznymi i wybuchowymi gazami

Podstawowe potrzeby fizjologiczne

Każda jednostka mieszkaniowa powinna zaspokajać następujące potrzeby fizjologiczne:

-ochrona przed żywiołami,
-środowisko termiczne, które pozwoli uniknąć nieuzasadnionej utraty ciepła,
-środowisko termiczne, które pozwoli na odpowiednią utratę ciepła z ciała,
-atmosfera o rozsądnej czystości chemicznej,
-odpowiednie oświetlenie dzienne i unikanie nadmiernego oślepiania światłem dziennym,
-bezpośrednie światło słoneczne,
-odpowiednie sztuczne oświetlenie i unikanie olśnienia,
-ochrona przed nadmiernym hałasem,
-odpowiednie miejsce do ćwiczeń i zabawy dla dzieci.

Pierwsze trzy potrzeby fizjologiczne odzwierciedlają wymóg odpowiedniej ochrony przed żywiołami. Brak odpowiednich systemów ogrzewania i chłodzenia w domach może przyczyniać się do chorób układu oddechowego, a nawet prowadzić do śmierci z powodu ekstremalnych temperatur.

Hipotermia może wystąpić u każdej osoby narażonej na silne zimno bez wystarczającej ochrony. Starsi ludzie są szczególnie podatni, ponieważ mogą nie zauważyć tak łatwo zimna i mogą rozwinąć hipotermię nawet po ekspozycji na łagodne przeziębienie. Podatność na przeziębienie może być zaostrzona przez niektóre leki, schorzenia lub spożywanie alkoholu. „Hipertermia” to nazwa nadana różnym chorobom związanym z ciepłem. Dwie najczęstsze formy hipertermii to wyczerpanie cieplne i udar cieplny. Spośród nich udar cieplny jest szczególnie niebezpieczny i wymaga natychmiastowej pomocy lekarskiej.

Nieznośnie gorące pomieszczenia mieszkalne – dotyczy to osób mieszkających w domach bez wentylatorów lub klimatyzatorów nie mających zaspokojonych potrzeb fizjologicznych. Aby pomóc w rozwiązaniu problemu, mieszkańcy powinni otwierać okna w nocy i stworzyć wentylację krzyżową, otwierając okna po dwóch stronach budynku.

Zobacz również stronę https://wszywkaalkoholowapoznan.pl/

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*