Jakie podstawowe informacje powinien znać aspirujący projektant www?

Przechwytywanie

Jeśli Twojej firmy nie ma w Internecie, to Twoja firma przestanie istnieć. Projektanci stron internetowych zostali centralnym elementem strategii marketingowej każdej firmy. To wszystko stawia projektantów stron internetowych w dużym popycie.

Jeśli chcesz zostać projektantem stron internetowych, ale nie masz pojęcia, od czego zacząć, ten przewodnik jest dla Ciebie. Poniżej znajdziesz przewodnik krok po kroku, który pomoże Ci zrozumieć podstawową wiedzę i umiejętności potrzebne do zbudowania udanej kariery w projektowaniu stron internetowych.

Poznaj teorię projektowania stron internetowych

Jeśli chodzi o naukę nowej dyscypliny, należy najpierw nauczyć się podstawowych zasad. Dobrze zaprojektowane strony internetowe przestrzegają surowych zasad projektowania UX – mają dobrą użyteczność i ładny wygląd wizualny. Dobry projekt UX sprawi, że odwiedzający pozostaną na Twojej stronie, a zły sprawi, że pójdą gdzie indziej.

Zanim zaczniesz coś tworzyć, musisz poznać zasady organizacji stron internetowych. Każdy, kto chce zostać projektantem stron internetowych, powinien nauczyć się tworzyć przejrzystą i solidną architekturę informacji. Aby zdobyć tę wiedzę, zacznij od czytania książek. Aby stworzyć efektowny projekt strony internetowej, musisz poznać teorię kolorów i podstawowe zasady hierarchii wizualnej. Projektowanie stron internetowych to dziedzina nieustannie ewoluująca, dlatego należy być gotowym na ciągłe uczenie się czegoś nowego.

Dowiedz się, jak kodować

Trudno będzie pracować w branży projektowania stron internetowych bez znajomości żadnego z języków programowania. Oczywiście możliwe jest utworzenie witryny internetowej za pomocą narzędzi do tworzenia witryn, ale będziesz miał trudności ze znajomością możliwości Internetu, pracując tylko z twórcami witryn. Znajomość kodowania daje wiele korzyści. Na przykład będziesz w stanie uzyskać znacznie dokładniejsze wyobrażenie o tym, czy projekt jest technicznie wykonalny.

Musisz posiadać niezbędne umiejętności w zakresie HTML (Hypertext Markup Language) i CSS (Cascading Style Sheets). HTML określa strukturę i zawartość strony, podczas gdy CSS definiuje opcje stylizacji.

Lepiej też nauczyć się JavaScript – jest to jeden z najbardziej pożądanych języków programowania. Znacznie łatwiej będzie tworzyć postępy w witrynach internetowych za pomocą JavaScript. Główne platformy edukacyjne zapewniają bezpłatny dostęp do kursów JavaScript.

Zdobądź odpowiednie narzędzia

W każdej branży opanowanie podstawowych narzędzi jest pierwszym krokiem do sukcesu. Nie możesz oczekiwać, że odniesiesz sukces w projektowaniu stron internetowych bez znajomości standardowych narzędzi branżowych.

Ale ponieważ projektowanie stron internetowych to szeroka dyscyplina, projektanci stron internetowych muszą znać różne aspekty projektowania. Jednym z nich jest projekt graficzny. Pomimo tego, że projektowanie graficzne i projektowanie stron internetowych to dwa oddzielne obszary, projektanci stron internetowych często muszą zagłębić się w projektowanie graficzne, aby rozwiązać konkretny problem projektowy.

Artykuł powstał we współpracy z: https://www.generalinformatics.pl.

Polecamy:
Czy IQ decyduje o naszej pracy i sukcesie zawodowym?

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*