Czy IQ decyduje o naszej pracy i sukcesie zawodowym?

20210713174948_download

Wpływ IQ na sukces zawodowy i zarobki to temat zarówno istotny, jak i bardzo dyskusyjny. Testy inteligencji nie determinują naszej przyszłości w sposób jednoznaczny, natomiast mogą wiele o niej powiedzieć. Test IQ może ci też podpowiedzieć, co zrobić, aby w przyszłości było lepiej. 

Iloraz inteligencji a sukces zawodowy

Czy iloraz inteligencji determinuje zarobki i sukces zawodowy? Istnieją badacze tacy jak Charles Murray i Richard Herrstein, autorzy książki „The Bell Curie” czy Jay L. Zagorsky, którzy udowadniają, że im wyższe jest twoje IQ, tym prawdopodobnie lepiej zarabiasz. Oczywiście to przełożenie nie jest takie proste i jego krytyki podjął się już Noam Chomsky, natomiast nie da się także powiedzieć, że to twierdzenie nie wskazuje istotnej prawidłowości.

Oczywiście nie jest tak, że nawet najlepszy test IQ wywróży ci idealną przyszłość, natomiast wynik takiego testu może być dla ciebie naprawdę istotną podpowiedzią, co zrobić, aby osiągnąć sukces. Przede wszystkim może się okazać stymulujący dla dalszego rozwoju. Wynik testu przecież nie oznacza, że niczego ze swoim IQ nie możesz już zrobić. Możesz i to bardzo wiele, tylko musisz w tym celu podjąć konkretne działania. Ponadto osoby nawet z bardzo wysokim IQ powinny wiedzieć, gdzie najlepiej spożytkować mogą ten swój wysoki iloraz inteligencji.

Test na IQ – dlaczego warto go przeprowadzić?

Wartość IQ przekłada się na twoje zarobki, kiedy potrafisz twórczo wykorzystać kapitał inteligencji, jakim dysponujesz. Sprawdź swoją inteligencję, ale nie przez darmowy test IQ, który daje niezbyt dokładne wyniki, a zaawansowany, sprawdzony i odpowiednio rozbudowany test inteligencji, np.: https://iq-global-test.com/pl/. Taki test nie tylko podpowie ci, jakie jest twoje intelligence quotient, lecz także wskaże, gdzie są skumulowane twoje zdolności. Wyniki IQ to nie tylko konkretna cyfra, ale i informacja, jakie zdolności są ci najbliższe;

  • umiejętności matematyczne;
  • percepcja przestrzenna;
  • zdolności do opanowywania kolejnych języków;
  • zapamiętywanie;
  • szybkość przetwarzania informacji;
  • zdolności do rozumowania.

Znając swoje zdolności, możesz zaplanować ich użycie w pracy zawodowej, wybrać określoną ścieżkę edukacji czy dalszego rozwoju. Możesz w końcu znaleźć przestrzeń, w której będziesz się realizować, a jednocześnie wykonywać swoją pracę na tyle dobrze, że twoje zarobki zdecydowanie urosną. Poziom IQ to nie kwestia przynależności do grupy społecznej, ale twój nawiększy kapitał. Warto więc dowiedzieć się, gdzie możesz go najlepiej wykorzystać, pomnożyć i przełożyć na wymierne zyski, tak emocjonalne (np. pewność siebie, duma, satysfakcja), jak i finansowe.

 

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*