Podróż służbowa z pasażerami kontra awaria samochodu – gdzie szukać pomocy?

road-man-broken-car-6078

Podróże służbowe odbywają się nie tylko środkami komunikacji publicznej, ale również samochodami służbowymi. Niektórzy pracownicy podróżują samodzielnie, inni na takie wyjazdy wybierają się w towarzystwie innych pracowników firmy. Jedni i drudzy powinni dobrze przygotować się do wyjazdu, szczególnie wtedy, gdy planowana jest podróż samochodem firmowym.

Wyjazdy służbowe są na porządku dziennym w wielu firmach, które stale się rozwijają, poszerzają rynki zbytu i budują mocną i stabilna pozycję marki. Przed każdym takim wyjazdem trzeba jednak zadbać o sprawne i funkcjonalne auto, które bezproblemowo i bez awarii dowiezie nas do celu. Trzeba też jednak przy tym pamiętać, że nie ma takich samochodów, które pod względem bezpieczeństwa i awaryjności byłyby idealne. Nawet najlepszej klasy auto może bowiem ulec awarii lub kolizji, która uniemożliwi dalsze poruszanie się po drodze. W takich sytuacjach trzeba szukać rozwiązań, a jeszcze lepiej – zawczasu się na takie wydarzenia przygotować.

Ubezpieczyciel zadba o auto zastępcze

Kierowca, który jest dobrze przygotowany do podróży, a jednocześnie wie, że auto jest kompleksowo ubezpieczone, może spać spokojnie i nie martwić się, że jakiekolwiek zdarzenie na drodze popsuje mu plabny. Tacy kierowcy mają bowiem bardzo dobry pakiet ubezpieczenia dodatkowego, w którym znajdują się też takie opcje, jak znalezienie i zorganizowanie pomocy drogowej czy podstawienie samochodu zastępczego. Jeśli samochód ulegnie awarii, gdy podróżujemy służbowo z pasażerami, najczęściej zależy nam na czasie i na jak najszybszym dojechaniu do celu podróży. Wtedy warto od razu skontaktować się z ubezpieczycielem i sprawdzić warunki, na których może on podstawić auto zastępcze na miejsce awarii. Dzięki temu podróż służbowa nie będzie znacznie opóźniona, a pracownicy będą mogli bez problemu udać się w dalszą podróż.

Sprawdzona pomoc drogowa

Gdy auto ulega awarii podczas podróży, najczęściej potrzebna jest również pomoc drogowa, która zajmie się odholowaniem pojazdu do najbliższego warsztatu samochodowego. Sprawdzone holowanie Hannover to dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na czasie i wysokiej jakości usługach. Firmy holujące auta działają bardzo sprawne i szybko, można też liczyć na fachową i profesjonalną pomoc przez 24 godziny na dobę. Nawet, jeśli auto zepsuje się w dni świąteczne czy w godzinach nocnych, nie będzie problemu ze znalezieniem firmy holującej. W ten sposób samochód szybko trafi do warsztatu, a co za tym idzie – szybciej też będzie przywrócony do pełnej sprawności. Można też zamówić usługę naprawienia auta na miejscu zdarzenia, jednak nie zawsze taka opcja jest odpowiednia i ma rację bytu. Sprawdza się jedynie w przypadku drobnych awarii, o których sam kierowca wie, że mogą być naprawione na miejscu. Jednak zwykle auta psują się na tyle poważnie, że nie da się ich naprawić na miejscu i nie obejdzie się bez wizyty w warsztacie samochodowym.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*