Pomoc drogowa w Polsce i za granicą – jakimi prawami się rządzą?

pexels-photo-228094

Usługi zajmujące się holowaniem samochodów oraz innymi formami pomocy drogowej są poszukiwane nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Bez względu na to, gdzie prowadzimy ten biznes, warto dopasować się do lokalnych warunków. Choć usługi zwykle polegają praktycznie na tym samym, w różnych krajach mogą rządzić się nieco innymi prawami.

Pomoc drogowa jest poszukiwana przede wszystkim przez kierowców, którym nagle podczas podróży auto odmówiło posłuszeństwa i muszą je doholować do najbliższego warsztatu lub do tego warsztatu, który ma podpisaną umowę z ich ubezpieczycielem. Pomoc drogowa holuje więc samochody w miejsce, do którego zażyczy sobie klient. Nieco inaczej jest w przypadku podróży zagranicznych – jeśli samochód zepsuje nam się podczas dłuższej trasy, najczęściej jesteśmy skłonni odholować go do dowolnego warsztatu, byleby znajdował się blisko i zapewniał szybka i sprawną naprawę auta.

Naprawianie aut połączone z holowaniem

Firmy zajmujące się holowaniem samochodów bardzo często świadczą też usługi naprawiania aut. Niektóre realizowane są na miejscu, bez konieczności transportowania samochodów do warsztatu. W innych przypadkach natomiast holują auto do swojego warsztatu, w którym również zajmują się naprawianiem zepsutych samochodów. Holowanie Berlin to dobre rozwiązanie dla kierowców, którzy podróżują po Niemczech w okolicach stolicy kraju. Jeszcze przed wyjazdem warto zaopatrzyć się w namiary na sprawdzoną pomoc drogową. Nawet, jeśli mamy nowe i w pełni sprawne auto, nie można czuć się pewnie i myśleć, że pomoc drogowa zupełnie nas nie dotyczy. Jak pokazuje doświadczenie innych kierowców, nawet samochody prosto z salonów mogą się zepsuć podczas długiej podróży. Jeśli zdarzy się to za granicą, może to być naprawdę bardzo problemowe. Większość firm zajmujących się holowaniem ma również wiedzę na temat większości warsztatów samochodowych w najbliższej okolicy, mogą więc podać namiary na sprawdzoną naprawę aut kierowcom, którzy znajdują się z dala od swoich domów i na obcym terenie nie zawsze wiedzą, jak szukać dobrego mechanika samochodowego, który szybko, sprawnie i niedrogo naprawi ich samochód. Często też poszukują auta zastępczego, warto więc mieć namiary także na różnego rodzaju wypożyczalnie samochodów, które działają w danej okolicy.

Ciekawy pomysł na sprawdzony biznes

Pomoc drogowa zarówno w Polsce, jak i w innych krajach to dobry pomysł na biznes dla osób, które mają wiedzę, doświadczenie oraz dysponują odpowiednimi samochodami. Auta, nawet te najnowsze, zawsze będą się psuły i zawsze będzie zapotrzebowanie na ich holowanie czy naprawianie. Klienci, którym samochód odmówi posłuszeństwa na środku drogi, raczej nie targują się ani nie wybrzydzają, jeśli chodzi o zamówione usługi. Najczęściej zależy im na jak najszybszym wykonaniu zlecenia, choćby mieli zapłacić cenę nieco wyższą niż rynkowa. Dzięki temu bowiem mogą mieć pewność, że ich auto szybko trafi do warsztatu i odzyska swoją pełną funkcjonalność.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*