Jesteś obcokrajowcem? Poznaj dobrze język polski i zrób u nas karierę

adult_education_3_0

Polski rynek pracy jest otwarty na cudzoziemców, którzy są specjalistami w swojej branży, mają odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje. Rodzime firmy chętnie zatrudniają obcokrajowców, szczególnie w tych branżach, w których można zaobserwować odpływ naszych specjalistów na zachód.

Obcokrajowcy mają w Polsce sporo możliwości, jeśli chodzi o rozwój czy zdobywanie doświadczenia zawodowego. Od wielu lat zatrudniani są zarówno na stanowiskach niewymagających wielkich kwalifikacji, jak i w branżach, gdzie liczy się wiedza, doświadczenie oraz odpowiedni poziom wykształcenia. W przypadku obcokrajowców zawsze jednak jest jeden problem – komunikacyjny. Kto nie zna języka polskiego, ma nieco ograniczone możliwości, jeśli chodzi o robienie kariery w naszym kraju.

Bez znajomości języka obcokrajowców przyjmują jedynie te firmy, które nie potrzebują porozumiewać się z pracownikami. Najczęściej jest to praca fizyczna w budownictwie czy w rolnictwie i sadownictwie. Przy zbiorze truskawek czy układaniu cegieł wystarczy bowiem chęć do pracy, a nie znajomość języka polskiego. Jednakże w takich dziedzinach trudno o coś więcej niż tylko ciężką pracę i regularną wypłatę. W takich branżach nie da się zrobić kariery czy rozwijać się zawodowo. Najczęściej też pracownicy w tych branżach przyjeżdżają do Polski tymczasowo, na kilka tygodni czy miesięcy pracy, nie mają więc motywacji ani potrzeby, by poznawać język polski w stopniu biegłym. Wystarczy im to, czego się podczas codziennej pracy nauczą od polskich współpracowników.

Rozwój kariery w Polsce wymaga dobrej znajomości języka

Obcokrajowcy, którym zależy na karierze w Polsce, rozwijaniu swoich możliwości zawodowych czy ciekawej ścieżce awansu, muszą zdawać sobie sprawę, że niewiele zdziałają bez znajomości języka polskiego. Chodzi tu jednak nie tylko o znajomość podstawowych zwrotów, które przydają się w życiu codziennym podczas robienia zakupów czy załatwianiu formalności w urzędach. Chodzi o bardziej rozbudowane słownictwo, które pozwoli na swobodne poruszanie się na polskim rynku pracy. Dla cudzoziemców, którzy wiążą swoją przyszłość zawodową z Polską, powstała oferta szkół językowych, które uczą języka polskiego obcokrajowców.

Szybka i efektywna nauka komunikatywnego polskiego

Szkoła języka polskiego Gadano to oferta skierowana przede wszystkim do cudzoziemców mieszkających w stolicy lub w najbliższych okolicach. Kursy zorganizowane są na różnych poziomach zaawansowania, dzięki czemu w szkole mogą uczyć się zarówno osoby, które już w pewnym stopniu poznały język polski, jak i takie, które zaczynają dosłownie od zera i poza „dzień dobry” czy „dziękuję” niewiele więcej potrafią po polsku powiedzieć. Kursy polskiego dla obcokrajowców kładą nacisk przede wszystkim na szybka i skuteczną naukę sprawnej komunikacji. Dzięki temu już po kilku czy kilkunastu lekcjach można zaobserwować lepsze słownictwo i łatwiejsze posługiwanie się językiem w życiu codziennym i w pracy.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*