Stal, plastik, czy aluminium – jakie orurowanie wybrać?

bogged-1213573_1280

Orurowanie jest ważnym elementem, który spełnia kilka funkcji. Chociaż służy przede wszystkim do ochrony pojazdu podczas przygód w terenie, w przypadku zderzeń ze zwierzętami lub innych, są one używane jako platformy montażowe dla akcesoriów, takich jak światła drogowe, anteny i listwy świetlne.

Teraz, przy tak wielu zastosowaniach, z pewnością zasługuje na Twoją pełną uwagę podczas dokonywania zakupu. Może być kuszące, aby przedkładać estetykę nad funkcjonalność i wybrać taką, która tylko sprawi, że Twój pojazd będzie dobrze wyglądał. Należy jednak wziąć pod uwagę również inne cechy. Zapoznaj się z nimi, a będziesz wiedział dokładnie, jakie orurowanie Volkswagen Crafter wybrać.

Materiał

Zawęź wyszukiwanie najlepszego orurowania, określając preferowany materiał. Opcje te są zazwyczaj dostępne z tworzywa sztucznego, stali i aluminium, a każdy materiał służy innym celom i oferuje różne korzyści.

Stalowe orurowanie

Stal jest często określana jako król wszystkich materiałów, jeśli chodzi o produkcję tych typów zabudowy do samochodu. Przekonasz się, że większość ludzi woli opcje stalowe, dzięki ich zdolności do wytrzymywania uderzeń bez doznawania uszkodzeń. Niskie koszty utrzymania to kolejny czynnik, dla którego użytkownicy preferują głównie stal. Poza okazjonalnym czyszczeniem, ich utrzymanie nie będzie wymagało większego wysiłku.

Orurowania stalowe są również tańsze i łatwe do naprawy niż te wykonane z aluminium. Jednak stal jest najcięższa spośród wszystkich trzech materiałów i waży prawie 30 procent więcej niż jej aluminiowy odpowiednik. Nie zdziw się, gdy znajdziesz opcje orurowania, które ważą od 40 do 100 kg, w zależności od kierownicy i typu pojazdu.

Należy również zauważyć, że nie wszystkie orurowania stalowe są sobie równe. Podczas gdy niektóre są dostępne z większą liczbą zagięć i lepszymi wzorami, które zwiększają wytrzymałość, inne są wykonane z wysokiej jakości, grubszych materiałów. Zasadniczo sprowadza się to do uzyskania tego, za co płacisz.

Aluminiowe orurowanie

Chociaż aluminiowe orurowania wyglądają mniej atrakcyjnie w porównaniu ze stalą, mają tę zaletę, że są znacznie lżejsze. Przekłada się to na mniejszy wpływ na prowadzenie pojazdu oraz zużycie zawieszenia i opon. Są również odporne na korozję i polerowane. Niektórzy producenci typów aluminiowych stosują kombinację skomplikowanych kształtów i gatunków stopów, aby osiągnąć wytrzymałość zbliżoną do prętów stalowych.

Niemniej jednak wielu nie jest entuzjastycznie nastawionych do wyboru aluminium jako preferowanego materiału na pręty ze względu na ich wysoki koszt i niższą wytrzymałość na rozciąganie. Lakier może również tracić połysk po wystawieniu na działanie czynników atmosferycznych.

Plastikowe orurowanie

Plastik jest najlżejszym ze wszystkich materiałów, a co za tym idzie najsłabszym. Jednak w przypadku drobnych kolizji plastikowe pręty z łatwością wracają do pierwotnego kształtu. Są również odporne na korozję i stanowią idealny wybór podczas jazdy w środowisku miejskim.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*