Czy wiesz, jakiego rodzaju podnośnika potrzebujesz?

lift-2839312_1280

Wypożyczenie wysięgnika lub podnośnika może znacznie ułatwić pracę. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz podwyższonej platformy roboczej, czy możliwości dotarcia do wysokiego miejsca pracy, jest podnośnik zaprojektowany do tego zadania. Ale znalezienie odpowiedniego podnośnika do Twoich potrzeb może być trudne.

Odpowiedz sobie na pytania:

  • Jak wygląda miejsce pracy?

  • Jak wysoko będziesz musiał sięgnąć?

  • Jaką wagę musi unieść podnośnik?

Wszystkie te pytania mogą mieć wpływ na wybór podnośnika. Jeśli potrzebujesz podwyższonej przestrzeni roboczej, która może pomieścić wiele osób, najlepszym wyborem jest podnośnik nożycowy. A jeśli potrzebujesz wysięgnika do prac poziomych, wysięgnik przegubowy to podnośnik, którego szukasz. Jeśli warunki, w których będzie pracował są dość trudne – najlepszym wyborem będą podnośniki terenowe Kraków. Wiesz już, jakiego rodzaju podnośnika potrzebujesz? Jeśli nie – mamy jeszcze kilka podpowiedzi.

Jeśli znasz wypożyczalnie podnośników, znalezienie odpowiedniego podnośnika do wynajęcia jest zwykle łatwe. Ale jeśli po raz pierwszy wypożyczasz podnośnik napowietrzny lub po prostu wypożyczasz je okresowo, możesz potrzebować pomocy w znalezieniu najlepszego sprzętu do podnoszenia napowietrznego dla swojego projektu. Przygotowaliśmy ten przewodnik po podnośnikach powietrznych i do jakich zadań najlepiej się nadają, aby Ci pomóc. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jaki rodzaj podnośnika jest odpowiedni do konkretnej pracy.

Podnośniki nożycowe

Podnośniki nożycowe to podnośniki pionowe z platformą o tym samym rozmiarze co podstawa. Są stosowane zarówno w projektach wewnętrznych, jak i zewnętrznych i są popularne, ponieważ z łatwością podnoszą zarówno personel, jak i sprzęt. Mniejsze podnośniki nożycowe są często używane w pomieszczeniach, w garażach i na obszarach miejskich. Większe, nierówne podnośniki terenowe są używane jako podnośniki koszowe w różnych ustawieniach.

Podnośniki nożycowe, ze względu na ich stabilność i stosunkowo dużą platformę, są zwykle używane jako platforma robocza. W przeciwieństwie do podnośników wysięgnikowych, podnośniki nożycowe jeżdżą tylko w jednym kierunku: prosto do góry. Musisz mieć możliwość umieszczenia podstawy bezpośrednio pod obszarem, z którym planujesz pracować.

W zależności od modelu spodziewaj się, że podnośnik nożycowy będzie sięgał od dziesięciu do sześćdziesięciu metrów i wyżej. Jednak większość podnośników nożycowych ma wysokość roboczą od 20 do 40 metrów. Podnośniki nożycowe mają zwykle mniejszą wysokość w pionie niż inne typy podnośników powietrznych.

Pomimo niższej wysokości pionowej, podnośniki nożycowe mają większy ciężar niż większość innych typów podnośników powietrznych. Wiele podnośników nożycowych ma nieograniczony udźwig i wyższe ograniczone udźwigi. Największe i najmocniejsze podnośniki nożycowe mogą pomieścić do 50 ton materiału. Są to zazwyczaj hydrauliczne podnośniki nożycowe do trudnego terenu, stosowane w ciężkim budownictwie. Oczywiście to tylko przykłady – możliwości, jeśli chodzi o branżę podnośników jest naprawdę nieskończenie więcej.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*