Planujesz kolację biznesową? Dowiedz się, co na siebie założyć!

african-3387301_960_720

Ubierając się na kolację biznesową, wybierz takie ubranie, które podkreśli jednolitość i profesjonalizm. Dopracuj swój strój biznesowy z dbałością o perfekcyjnie zadbany i stylowy wygląd. W przeciwieństwie do wieczornego wyjścia ze znajomymi wieczór biznesowy wymaga subtelności i wyrafinowania. Ubierz się więc tak, by zrobić dobre wrażenie – to może pomóc w określeniu pomyślnego wyniku biznesowego. Przynieś ten profesjonalizm, który reprezentujesz w miejscu pracy, do biznesowego stołu podczas lunchu.

Rodzaje kolacji biznesowych

Rodzaj stroju, jaki należy założyć na kolację biznesową, zależy od rodzaju kolacji, w której uczestniczysz. Kiedy posiłek biznesowy zostanie zaplanowany bezpośrednio po godzinach pracy, będziesz oczywiście mieć na sobie to, co miałaś w ciągu dnia pracy, natomiast kolacje biznesowe zaplanowane później wieczorem, w eleganckiej restauracji lub w ramach konferencji, wymagają formalnego stroju biznesowego. Na uroczystą kolację z nagrodami firmowymi możesz nosić formalny strój wieczorowy, czyli pozwolić sobie na coś naprawdę szykownego od https://emonnari.pl/femestage .

Ogólna etykieta strojów biznesowych

Dbałość o szczegóły wysyła cichą, ale jasną wiadomość o Twoim profesjonalizmie. Ubieraj się w czystą i świeżo wyprasowaną odzież. Twoje ubrania powinny dobrze pasować. Przed założeniem ubrania sprawdź, czy nie ma gdzieś jakichkolwiek luźnych nitek, brakującego guzika czy zamka, plam i kłaczków. Usuń wszystkie metki z nowej, pranej chemicznie lub wypranej odzieży.

Strój biznesowy dla niego

Mężczyźni, którzy uczęszczają na kolacje biznesowe, ubierają się zachowawczo. Powinni nie szaleć, ale założyć ciemne jednolite kolory lub stonowane wzory, zgodnie z wskazówkami od profesjonalistów. Dobrze jest też założyć wełniany garnitur z jedwabnym krawatem w skoordynowanym kolorze. Jeśli masz wybór – wybierz jasną koszulę. Wypoleruj buty i dopasuj skarpetki do koloru garnituru. Pasek i buty powinny tak samo jak najbardziej pasować do siebie. Jeśli chodzi o buty, najlepiej założyć skórzane oksfordy lub mokasyny. Natomiast jeśli wziąć pod uwagę typową męską biżuterię – najlepiej ograniczyć ją do minimum, co oznacza gustowny zegarek i obrączka ślubna to naprawdę wystarczające biżuteryjne akcesoria dla panów podczas biznesowej kolacji.

Strój biznesowy dla niej

Damski strój biznesowy na kolację przede wszystkim powinien reprezentować konserwatywny:

  • kolor
  • długość
  • materiał

Załóż garnitur ze spódnicą lub ze spodniami. Twoja spódnica może kończyć się poniżej, na kolanie lub tuż nad nim. Według rad ekspertów znających się na temacie najlepiej – dobrze będzie też postawić na skórzane lub materiałowe buty z zamkniętymi palcami – są to najbardziej odpowiednie opcje biznesowych kolacji. Dodaj bluzkę z długim lub krótkim rękawem lub coś podobnego, ale też najlepiej w jasnym kolorze pod marynarką. Unikaj zbyt głębokich dekoltów i spódnic z dużymi rozcięciami. Dopasuj buty i małą torebkę do tej stylizacji, a na pewno będziesz wyglądać profesjonalnie i szykownie. Dołółż bransoletkę i / lub zegarek i konserwatywne kolczyki, jeśli chcesz.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*