Czy ubiór do pracy idzie w parze z kompetencjami?

businessman-chair-fashion-605208

Nasz wygląd w pracy ma spore znaczenie w kwestii tego, jak jesteśmy odbierani przez inne osoby. Dobre ubranie może podkreślać nasze kompetencje i pozytywnie wpływać na wizerunek i to, jak jesteśmy odbierani. Niedbałość w ubiorze może natomiast przekładać się na mniej dobry odbiór i powodować, że będziemy kiepsko postrzegani nie tylko w środowisku pracy, ale również na co dzień. Warto więc zadbać o to, by w miejscu pracy zawsze dobrze się prezentować, choć oczywiście bez przesady. W ubraniu mamy przede wszystkim dobrze się czuć, a dopiero potem wyglądać.

W ubiorze w miejscu pracy duże znaczenie mają odgórne zasady, jakie często mają konkretne firmy. Z góry narzucony dress code sprawia, że mamy nieco mniejszy wybór, jeśli chodzi o to, co na siebie zakładamy na co dzień. Zasady ubioru sa jednak bardzo dobrze przemyślane i nieprzypadkowe. Elegancki, stylowy, klasyczny ubiór wzbudza pozytywne skojarzenia, a elegancka osoba obsługująca klienta od razu kojarzy się z wysokimi kompetencjami. Oczywiście, takie skojarzenia nie zawsze są prawdziwe. Można być świetnie ubranym, a posiadać bardzo słabe kompetencje, można tez być super fachowcem w kiepskich ubraniach. Jeśli jednak zależy nam na pozytywnym wizerunku i dobrym pierwszym wrażeniu, warto zadbać o elegancję w każdym calu.

Warto stawiać na nieśmiertelną klasykę

Wybierając garderobę do pracy warto wybierać dobrze uszyte, eleganckie i stonowane ubrania, w których będziemy dobrze się prezentować w sytuacjach zawodowych. Sporo eleganckich propozycji można znaleźć na https://fanaberia.com/, gdzie każdy miłośnik klasycznej elegancji może znaleźć coś dla siebie. Gdy kompletujemy ubrania do noszenia do pracy, warto stawiać na kroje, które są klasyczne, ponadczasowe i nigdy nie wyjdą z mody. Dzięki temu można mieć pewność, że nigdy nie wyjdą z mody i nie trzeba będzie wymieniać całej zawartości szafy w kolejnym sezonie. Oczywiście, wraz z eleganckimi krojami i fasonami powinna również iść jakość uszycia. Dobrej jakości ubrania, wykonane z solidnych materiałów, świetnie się prezentują, ale również dłużej wyglądają jak nowe. Nawet po wielu praniach nie ma obawy, że stracą swój wygląd, wyblakną czy zaczną się mechacić lub pruć. Im lepszej jakości ubrania kupimy, tym mniej będziemy musieli kupować nowych ubrań w przyszłości.

Umiejętnie dobieraj dodatki

W naszym wyglądzie w miejscu pracy ważny jest nie tylko ubiór, ale również wszystkie inne elementy stylizacji, które tworzą z ubraniem jednolitą, harmonijną całość. Warto więc zadbać o właściwe obuwie, torebki czy teczki na dokumenty. Panie powinny pamiętać o eleganckim uczesaniu, a także o delikatnej biżuterii. Duża, zbyt przesadzona biżuteria w miejscu pracy zdecydowanie się nie sprawdzi i nie będzie wspierała naszego profesjonalnego wizerunku. Podobnie jest w przypadku makijażu. Powinien być on tak wykonany, aby na pierwszy rzut oka nie było go widać. Zbyt mocny make up warto zostawić sobie na mniej formalne okazje. Mocny, wieczorowy makijaż w miejscu pracy nie będzie dobrze widziany, ani też nie będzie korzystnie wpływał na nasz wizerunek.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*