Piękne, długie włosy – co robić, a czego nie?

Przechwytywanie

Jeśli marzysz o włosach długości Roszpunki – oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w procesie wzrostu włosów!

Uważaj na to, co się dzieje fizycznie

Wiek, dieta, leki i stres mogą wpływać na tempo wzrostu włosów. Jeśli podejrzewasz, że może istnieć wewnętrzna przyczyna, która spowalnia tempo wzrostu włosów, skontaktuj się z lekarzem, zanim sięgniesz po tabletki na porost włosów, takie jak https://medsense.pl/follixin/ .

Dbaj o swoją skórę głowy

Każdy włos zaczyna swoje życie wyskakiwać z mieszków włosowych znajdujących się pod skórą głowy, dlatego warto dbać o to, by skóra głowy była jak najbardziej zdrowa, aby włosy mogły się rozwijać. Aby zachować jak najzdrowszą skórę głowy, traktuj ją tak, jak skórę twarzy, regularnie oczyszczając i pielęgnując. Szczególnie ważne jest, aby na skórze głowy nie gromadził się osad, który może być spowodowany przez brud, olej, produkty do stylizacji i / lub nadmierne uzależnienie od suchego szamponu!

Zatkane pory na skórze głowy mogą w rzeczywistości hamować wzrost włosów. Rozważ regularne odświeżanie skóry głowy szamponem na bazie cukru, który złuszcza złuszczanie powierzchni. Pamiętaj jednak, że jeśli chodzi o pielęgnację skóry głowy, a także włosów, potrzeby każdego są inne. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć swój typ i teksturę włosów. Pozwól swojemu fryzjerowi pomóc Ci wybrać produkty, które wzmocnią Twoje włosy i te, których najlepiej unikać.

Czas naprawić uszkodzenia włosów i uniknąć dalszych uszkodzeń

Prawdopodobnie główny powód powolnego wzrostu włosów nie leży u nasady włosów, ale raczej na końcach. Zapobiegaj rozdwajaniu się końcówek, a Twoje włosy będą wyglądać zdrowiej, będą mocniejsze i bardziej podatne na wzrost. Produkty, które zapobiegają rozdwajaniu się końcówek oraz wysuszaniu i uszkodzeniom, które mogą prowadzić do rozdwajania się końcówek, są najlepszym zabezpieczeniem dla zdrowego wzrostu włosów. W szczególności zaleca się stosowanie nawilżającej odżywki bez spłukiwania z dodatkiem kokosa, która będzie chronić Twoje włosy przez cały dzień.

Wielozadaniowa formuła bez spłukiwania, która zawiera substancję chroniącą przed ciepłem, wzmocni połysk, zwalczy puszenie się, rozczesuje, ochroni włosy przed uszkodzeniami termicznymi, zapobiegnie rozdwajaniu końcówek i nie tylko – wszystko to wspiera zdrowy wzrost włosów.

Zmniejsz temperaturę

Częste suszenie i stylizacja za pomocą narzędzi termicznych to jedna z najszybszych dróg do zniszczenia włosów i rozdwojonych końcówek, które mogą utrudniać rosnące włosy. Zainwestuj w solidne ceramiczne narzędzia do stylizacji włosów, które są mniej szkodliwe. Staraj się nie używać codziennie gorących narzędzi, aby dać włosom przerwę. Kiedy używasz suszarek i prostownic, utrzymuj jak najniższą temperaturę. Jeśli możesz – susz włosy na powietrzu. Poszukaj formuł, takich jak balsamy do suszenia na powietrzu, które pomogą Twoim włosom szybko wyschnąć bez szkody dla ciepła, jednocześnie chroniąc kolor, wzmacniając połysk, zapobiegając puszeniu się i utrwalając styl.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*