Miejsce na tradycyjny marketing w nowoczesnym świecie – jest go sporo!

Przechwytywanie

Jest już prawie 2021 rok, więc niektórzy uważają, że wszystko musi być już cyfrowe. Ale czy to naprawdę musi być? Co jest złego w przemyślanej koncepcji marketingu drukowanego? Nic! W rzeczywistości istnieje wiele drukowanych pomysłów marketingowych, które są nadal bardzo skuteczne i świetne w dotarciu do potencjalnych klientów. Aby pokazać, jakie opcje są dostępne, jakie są nowe pomysły i jak niezależne firmy mogą je najlepiej wykorzystać, przygotowaliśmy ten przegląd.

Tylko pobieżne poszukiwanie nowych pomysłów marketingowych w 2021 roku doprowadza do rzeczywistości alternatywnej i rzeczywistości wirtualnej. Marketing wideo również nabiera rozpędu. W mediach społecznościowych wideo i „głos” stają się coraz ważniejsze w kontekście działań mających na celu uczynienie marketingu „bardziej ludzkim” – tj. przybliżenie go do klienta.

Czy w świetle tych wydarzeń druk nie wydaje się w jakiś sposób nie na miejscu? Ale nie ma powodu, dla którego miałoby tak być. Pomimo postępu technologii cyfrowej marketing drukowany pozostaje pouczającym sposobem reklamy z wyraźnym akcentem premium. Dla wielu osób wciąż lepiej jest mieć coś „prawdziwego” w swoich rękach – szczególnie starsi konsumenci reagują lepiej na dobrze zorganizowane materiały drukowane niż na materiały cyfrowe, przy czym kluczowa jest tu:

• łatwość nawigacji
• logiczny rozwój.

W związku z tym jasne jest, że drukowane broszury i katalogi odgrywają rolę obok mediów cyfrowych.

Ulotki, broszury, naklejki – nowe pomysły marketingowe

Ulotki i naklejki, szczególnie popularne wśród niezależnych firm, mogą być doskonałym narzędziem marketingowym: jako produkty drukowane o stosunkowo niskiej cenie, są one mało ryzykownym sposobem rozpowszechniania pomysłów i koncepcji bez konieczności wydawania ogromnych sum na koncepcje marketingu cyfrowego. Należy pamiętać, że materiały drukowane powinny mieć podstawową tożsamość, tak aby były na tyle charakterystyczne, aby mogły pozostać w świadomości konsumentów, do których są skierowane.

Ważne jest również, aby dowiedzieć się, kim jest Twoja grupa docelowa i gdzie można ją znaleźć. Gdy już się o tym dowiesz, ponadczasowy projekt ulotki informującej konsumentów o firmie lub jej standardowej ofercie może być potężnym narzędziem. Można je produkować masowo, aby utrzymać niskie koszty za kopię, a następnie okresowo redystrybuować do wyznaczonych punktów, generując w ten sposób nowych klientów w dłuższej perspektywie.

Naklejki i pieczątki z https://www.pieczatki-polastudio.pl to inne opcje, które pozwolą zachować widoczność w całym mieście: dobrze zaprojektowane naklejki znajdą się praktycznie wszędzie same: jeśli klientowi spodoba się naklejka, weźmie ją i przyklei, stając się w ten sposób ambasadorem marki swego rodzaju. Aby tak się stało, kluczowa jest forma i treść naklejki: potrzebujesz czegoś zabawnego, być może ironicznego i wystarczająco atrakcyjnego dla szerokiego kręgu konsumentów. To coś specjalnego!

Prezenty mogą być również doskonałymi narzędziami marketingowymi, więc dlaczego nie zaprojektować firmowego kalendarza ze swoim logo i wysłać go klientom już teraz?!

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*