Jak dzięki pieczątkom można uczynić życie bardziej zorganizowanym?

business-4051773_960_720

Bycie dobrym w organizacji to umiejętność wyuczona w życiu. Każdy, kto jest dobry w organizacji, musiał nauczyć się najlepszej strategii organizacyjnej dla siebie. To wyzwanie, ale warto. To, czym wypełniasz swój dom i życie, pokazuje ludziom, kim jesteś. Będąc zorganizowanym i porządkując, szanujesz siebie i w pełni wykorzystujesz to, co posiadasz. Najlepsze w organizacji jest to, że pieczątki też pomagają zaoszczędzić czas! Możesz ich używać do oznaczania kolorem, projektowania lub personalizowania wszystkiego, czego używasz do zachowania porządku.

Opracowanie rutyny

Dobra rutyna budowana jest poprzez nawyki. Nie rodzi się z dnia na dzień. Dobra rutyna pomaga również zachować porządek. Tworząc codzienną rutynę, uwzględniaj swoje naturalne skłonności. Wykorzystaj swoje mocne strony. Jeśli nie jesteś osobą poranną, nie musisz wstawać o świcie, aby coś załatwić. Zarezerwuj sobie czas na załatwienie spraw, kiedy wiesz, że pracujesz najlepiej.

Twoja rutyna może być tak prosta, jak stemplowanie kalendarzy tygodniowych w niedzielę w celu przygotowania się na tydzień lub używanie niestandardowych, samokopiujących pieczątek do oznaczania kolorami i porządkowania dokumentów. Sprawdź te stemple https://www.maxonline.pl/stemple-drewniane i szybko znajdziesz tysiące innych sposobów na to, jak mogą Ci się przydać.

Bez względu na to, jak dobrze działa Twoja rutyna, będziesz mieć dni, w których nie będziesz mógł się jej trzymać. Po prostu wiedz, że wszystko w porządku! Kluczem jest konsekwencja, a nie perfekcja. Wyznacz realistyczne cele na swoje dni. Znajdź swoją codzienną rutynę, która najbardziej Ci odpowiada i nadaj priorytet swojemu zdrowiu fizycznemu i psychicznemu.

Planowanie z wyprzedzeniem

Kalendarze są Twoim przyjacielem, jeśli chodzi o organizację. Niezależnie od tego, czy jest to kalendarz w telefonie, czy papierowy wiszący na ścianie (który możesz spersonalizować i stemplować!), ważne jest, aby planować z wyprzedzeniem. Każdego ranka lub nocy zarezerwuj czas na zaplanowanie dnia. Zapisz 3 najważniejsze rzeczy do zrobienia, a następnie zrób codzienną listę rzeczy do zrobienia, planując na czas duże i małe rzeczy, aby mieć pewność, że wszystko zostanie wykonane. Jeśli naprawdę chcesz podnieść poziom planowania, weź pieczątki i oznacz kolorami swój kalendarz lub segregator organizacyjny.

Na dodatek zapisz wszystko.

Twoja lista zakupów, lista rzeczy do zrobienia, prezenty, które musisz kupić, ważne daty. Bardziej prawdopodobne jest, że je zapamiętasz i zaplanujesz, jeśli jest to gdzieś napisane – lub ostemplowane. Umieść pieczątkę obok każdej kategorii, aby odróżnić ją od innych. Oznaczaj swoje harmonogramy terminami, które musisz dotrzymać, i na tej podstawie ustalaj priorytety niektórych zadań. I pamiętaj, aby nie zwlekać, aby zachować zdrowie psychiczne! Priorytetyzacja zadań naprawdę ma znaczenie. Kiedy używasz stempli, aby uporządkować swoje życie, możesz stworzyć system, który pokaże, co jest najważniejsze.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*