Wypadek samochodem z wypożyczalni – co jeśli nie zdążyłeś się ubezpieczyć?

wynajem-aut-slask

Wypożyczalnie samochodów oferują auta różnym klientom i na miarę różnych potrzeb. Są coraz bardziej popularne, gdyż zapewniają dostęp do czterech kółek zawsze wtedy, gdy nie dysponujemy własnym samochodem. Warto jednak mieć świadomość, co robić w przypadku, gdy pojawią się jakiekolwiek problemy, awarie na drodze czy nieprzewidziane zdarzenia, jak stłuczki czy wypadki.

Prawdopodobieństwo wypadku na drodze z udziałem wynajętego samochodu jest takie samo, jak wtedy, gdy poruszamy się własnym czy służbowym autem. Trzeba więc być w miarę możliwości przygotowanym na różne zdarzenia losowe. Problemem kierowcy jest zwykle ubezpieczenie i inne formalności. Okazuje się jednak, że nie jest to kłopot, którym martwić powinien się wynajmujący. Samochody oferowane na wynajem posiadają zwykle kompleksowe ubezpieczenia, zarówno obowiązkowe, jak i dodatkowe. W razie wypadku wystarczy poinformować wypożyczalnię, która będzie załatwiała wszystkie formalności z ubezpieczycielem.

Zalety korzystania z wynajmu samochodów

Korzystanie z wypożyczalni aut ma szereg zalet, które doceniają zarówno klienci indywidualni, jak i firmowi. Jedną z tych zalet jest fakt, że w razie wypadku klient nie musi pokrywać żadnych szkód z własnej kieszeni. Może liczyć na kompleksowe wsparcie, szybką pomoc drogową, a nawet podstawienie zastępczego samochodu, gdy okaże się, że pierwotnie wypożyczone auto potrzebuje dłuższego postoju w warsztacie. Zanim wypożyczymy samochód, dobrze jest już na etapie podpisywania umowy upewnić się, czy auto jest solidnie ubezpieczone, jakie są warunki tego ubezpieczenia i za co odpowiada osoba, która wynajmuje auto i zamierza poruszać się nim po drogach. Jeśli umowy dokładnie nie przeczytamy, może się okazać, że znajdują się w niej nie do końca korzystne przepisy. Zawsze lepiej więc dmuchać na zimne i dokładnie czytać nawet te informacje, które zapisane są drobnym drukiem czy umieszczone gdzieś w aneksach.

Gdzie szukać dobrych samochodów

Gliwice FCT24.pl to jedna z wypożyczalni, która z pewnością będzie dobrym rozwiązaniem dla każdego, kto szuka sprawdzonego, eleganckiego i dopasowanego do potrzeb samochodu. Choć wypożyczalni na polskim rynku jest całe mnóstwo i z roku na rok coraz więcej, nie wszystkie oferują samochody dobrej klasy czy na odpowiednim poziomie. Warto szukać takich opcji wynajmu, w których znajdziemy samochody nowe lub prawie nowe, dobrej klasy i komfortowo wyposażone. W czasie poszukiwań odpowiedniej oferty nie kierujmy się wyłącznie niską ceną. Wypożyczalnie, które są tanie, najczęściej mają słabej klasy samochody bądź też ich oferta pełna jest dodatkowych usług i pakietów, za które trzeba oddzielnie płacić. Często bywa tak, że coś, co pierwotnie wydaje się opcją bardzo tanią, w rzeczywistości jest drogie i nie do końca opłacalne. Warto więc stawiać nie na niską cenę, a przede wszystkim na wysoką jakość usług oraz pozytywne opinie o firmie.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*